skierniewickie.pl

Żyrardów: Podatniku – płać podatki u nas!

Środa 10.03.2010TSA
Żyrardowski magistrat zachęca wszystkich mieszkańców tego miasta do płacenia podatków na miejscu i zapewnia, że dzięki temu będzie więcej inwestycji.

Aby płacić podatki w miejscu zamieszkania nie trzeba być w danym mieście zameldowanym. Wystarczy w nim  mieszkać i w lokalnym urzędzie skarbowym złożyć deklarację NIP-3, informując o tym pracodawcę.

Akcja żyrardowskich władz miasta skierowana jest przede wszystkim do osób pracujących w Warszawie i innych miastach, ale mieszkających w Żyrardowie. Wpływy z podatków od osób fizycznych są w żyrardowskiej gminie głównym źródłem dochodu dlatego władze zachęcają obietnicą, iż im większe będą wpływy z podatków, tym więcej nowych inwestycji będzie mogło być realizowanych. - W ciągu najbliższych kilku lat musimy przebudować główne ciągi komunikacyjne, m.in. ul. Limanowskiego, Środkową, Bohaterów Warszawy – mówi prezydent Żyrardowa, Andrzej Wilk. – Mieszkańcy oczekują od Miasta budowy dróg w dzielnicach domów jednorodzinnych. Wzdłuż remontowanych i przebudowywanych ulic chcemy budować ścieżki rowerowe. Dostrzegamy też potrzebę budowy placów zabaw w dzielnicach mieszkaniowych, basenu odkrytego oraz wzbogacenia oferty Zalewu Żyrardowskiego, jak również zrewaloryzowania terenu Starego Parku wraz ze stadionem piłkarskim. Przed nami także konieczność wybudowania przedszkola przy ul .ks. Brzóski oraz zmiany siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, w celu uczynienia z tej placówki nowoczesnej biblioteki na miarę XXI wieku.

Akcja władz Żyrardowa to odpowiedź na niedawne apele warszawskich włodarzy zachęcające do płacenia podatków w stolicy.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz