skierniewickie.pl

17. Festiwal Muzyki Romantycznej w Skierniewicach

Czwartek 31.10.2019

Wielkimi krokami zbliża się 17. edycja Festiwalu Muzyki Romantycznej w Skierniewicach. Od 8 listopada przez 3 kolejne dni wysłuchamy sześciu koncertów. Festiwal zainauguruje kwintet blaszany Kazzma Brass Quintet.

Wszystkie koncerty (z wyjątkiem koncertu finałowego) odbędą się w Dużej Sali Sejmikowej Starostwa Powiatowego. Koncert finałowy będzie miał miejsce w Kinoteatrze Polonez.

PROGRAM:

8 października 2019r. godz. 10:00 i 12:00 bilet: 7,00zł
miejsce: Kinoteatr Polonez, Sala nr 1, ul. Wita-Stwosza 2/4

Rok Moniuszkowski 2019 jest okazją do tego, by sięgnąć po twórczość tego wybitnego polskiego kompozytora. Uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Skierniewicach przygotowali z tej okazji pieśni S. Moniuszki w wyjątkowej odsłonie, z lekką dozą humoru. Forma spektaklu słowno – muzycznego pozwoli zapoznać się nie tylko z treścią wykonanych pieśni, ale także przybliży specyfikę epoki romantyzmu.
Spektakl przeznaczony dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych
Obsada:
Julia Kamińska
Karolina Maszkowska
Natalia Mikulska
Patryk Mikulski
Hanna Olak
Katarzyna Osóbka
Emilia Owczarek
Karolina Podwysocka
Wiktor Rybus
Rafał Siatkowski
Amelia Spas
Łukasz Wasilewski
Spektakl przygotowali nauczyciele szkoły muzycznej:
Sylwia Strugińska -Wochowska, Elżbieta Budnik, Renata Libera
Czas ok.60 min.

8 października 2019r. godz. 19:00 bilet: 30,00zł
miejsce: Starostwo Powiatowe w Skierniewicachul. Konstytucji 3 Maja, Skierniewice
kwintet blaszany Kazzma Brass Quintet - Koncertu inauguracyjny
Kazzma Brass Quintet - utworzony przez absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, ma już za sobą debiut w Filharmonii Narodowej oraz sukcesy konkursowe – w 2016 roku zespół zdobył III nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, a w 2017 roku II nagrodę na XI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie.

Skład kwintetu:
Bartłomiej Antoni Kacperski – trąbka
Kamil Żarnecki – trąbka
Anna Maria Baran – waltornia
Ewa Katarzyna Harasimiuk – puzon
Mateusz Sejdak – tuba

W programie m.in. G. Gershwin, L. Bernstein

Bilety do kupienia wyłącznie w kasach Kinoteatru „Polonez" i Centrum Kultury i Sztuki do nabycia również karnety na biletowane koncerty festiwalowe. Cena karnetu: 120 zł.

9 października 2019r. godz. 12:00 Wstęp wolny
miejsce: Starostwo Powiatowe w Skierniewicachul. Konstytucji 3 Maja, Skierniewice
Koncert uczniów i absolwentów PSM I st. i SSM II st. w Skierniewicach

Podczas Koncertu wystąpią najzdolniejsi uczniowie PSM I st. i SSM II st. oraz absolwentki skierniewickich szkół muzycznych: Natalia Magdziarz (flet) oraz Sława Stronczyńska (fortepian).

9 października 2019r. godz. 18:00 bilet: 30,00zł
miejsce: Starostwo Powiatowe w Skierniewicachul. Konstytucji 3 Maja, Skierniewice
Koncert : Kameralnie i romantycznie

Koncert drugiego dnia Festiwalu to bardzo szczególne wydarzenie dla wszystkich entuzjastów muzyki klasycznej. Wystąpią podczas niego wybitni muzycy, koncertujący na najważniejszych estradach w Polsce i zagranicą. Członkowie zespołu indywidualnie prowadzą ożywioną pracę artystyczną i pedagogiczną, a podczas wspólnych koncertów tworzą wybitne kreacje muzyczne, pozostające na długo w pamięci słuchaczy.

Kameralnie i romantycznie

Krzysztof Polonek – skrzypce
Mateusz Makuch – skrzypce
Kamil Babka – altówka
Katarzyna Polonek – wiolonczela
Marcin Sikorski – fortepian

W programie: J. Brahms, J. Zarębski

Bilety do kupienia wyłącznie w kasach Kinoteatru „Polonez" i Centrum Kultury i Sztuki do nabycia również karnety na biletowane koncerty festiwalowe. Cena karnetu: 120 zł.

10 października 2019r. godz. 18:00 bilet: 40,00zł
miejsce: Starostwo Powiatowe w Skierniewicachul. Konstytucji 3 Maja, Skierniewice  
Koncert: Moniuszko znany i lubiany  

W roku dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki nie może zabraknąć koncertu, poświęconego twórcy polskiej opery narodowej. Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania Roku Moniuszkowskiego!

Moniuszko znany i lubiany:
Aleksandra Novina – Chacińska – sopran
Magdalena Dydo – mezzosopran
Rafał Bartmiński – tenor
Wojciech Gierlach – bas
Tatiana Drańczuk – fortepian

W programie znane arie i pieśni Stanisława Moniuszki.

Bilety do kupienia wyłącznie w kasach Kinoteatru „Polonez" i Centrum Kultury i Sztuki do nabycia również karnety na biletowane koncerty festiwalowe. Cena karnetu: 120 zł.

11 paździenika 2019r. godz. 17:00 bilet: 60,00zł
miejsce: Kinoteatr Polonez, Sala nr 1, ul. Wita-Stwosza 2/4 
Koncert Finałowy: Polish Soloists String Orchestra    

Założona w 2018 roku z inicjatywy Sebastiana Czaji oraz Prezydenta Miasta Piły, Pana Piotra Głowskiego. Polish Soloists String Orchestra to grupa wybitnych, pełnych pasji polskich
artystów młodego pokolenia. PSSO to synonim nowej jakości oraz kierunku współczesnej formy koncertu. Wszyscy muzycy PSSO są solistami co sprawia, że jest to pierwsza w Polsce orkiestra o tak niepowtarzalnym profilu. Artyści są laureatami najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Zdobyli łącznie ponad 250 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Zespół o tak wysokim poziomie wykonawczym daje praktycznie nieograniczone możliwości w doborze repertuaru koncertowego, z czego korzystają zarówno sami muzycy jak również odbiorcy. Kierownictwo Artystyczne nad orkiestrą piastuje wybitna polska skrzypaczka, Celina Kotz.
W repertuarze PSSO znajdują się doskonale znane kompozycje cenionych na całym świecie kompozytorów, jak i utwory współczesne. Orkiestra ma za sobą polskie prawykonanie kompozycji M. Richtera. Polish Soloists String Orchestra współpracowała z wybitnymi artystami, m.in. Marcinem Zdunikiem, Danjulo Ishizaką, Bartłomiejem Niziołem czy Alexandrem Sitkovetsky'm. Mają za sobą występy w całym kraju, m. in. na inauguracji Pila Festival, Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych czy podczas Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało.
Orkiestra działa pod mecenatem Miasta Piły.
Wszystkim koncertom 17. Festiwal Muzyki Romantycznej w Skierniewicach towarzyszy Galeria Jednego Obrazu, prezentująca prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skierniewicach przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej". Prace będzie można zakupić - po koncercie finałowym.
Organizatorzy: Miasto Skierniewice, Muzeum Historyczne Skierniewic, Towarzystwo Muzyczne im. Fryderyka Chopina oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz