skierniewickie.pl

FReTKa 2019

Piątek 29.03.2019

Festiwal Rozrywki i Twórczości Kabaretowej FReTKa w nowej odsłonie. W dniach 11-13 kwietnia na miłośników dobrego humoru czekać będzie mnóstwo dobrego żartu. W ramach festiwalu odbędzie się Skierniewicki Przegląd Kabaretowy, a gwiazdami tegorocznego festiwalu będą „Kabaret Moralnego Niepokoju" oraz Krzysztof Daukszewicz.

Czwartek, 11 kwietnia o godz. 20.30 Kinoteatr Polonez  I  bilety 70,00zł – 90,00zł
Kabaret Moralnego Niepokoju
Twórcy słynnego, internetowego serialu „Ucho Prezesa". Na scenie pojawią z zupełnie nowym programem „Tego jeszcze nie grali". Kabaret będzie poruszał się po meandrach naszej codzienności i problemach, które dręczą każdego z nas: jak przetrwać zagraniczne wakacje z rodziną czy uratować syna przed niechybną pałą z matematyki. A wszystko na tle zapierającej dech w piersiach scenografii.

Piątek, 12 kwietnia godz. 17.00 Sala kameralna  I  wstęp bezpłany
Skierniewicki Przegląd Kabaretowy
Podczas którego zaprezentują się amatorskie kabarety. Dokumenty do pobrania, niezbędne do wzięcia udziału w przeglądzie znajdują się na stronie www.cekis.pl

Piątek,12 kwietnia godz. 18.00 hol budynku CKiS  I bilety 40,00zł
Wernisaż Andrzeja Mleczki
Dorobek artysty liczy ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji a także książki oraz gry planszowe. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt z nich.

Sobota,13 kwietnia o godz. 16.00 Kinoteatr Polonez  I  bilety 40,00zł
Koncert Krzysztofa Daukszewicza
Na zakończenie Festiwalu Rozrywki i Twórczości Kabaretowej wystąpi Krzysztof Daukszewicz, mistrz ciętego żartu o absurdach szarej rzeczywistości, na scenie pojawiający się z nieodłączną towarzyszką – gitarą.
Urodzony w 1947 roku, satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta. Działalność estradową rozpoczął w 1975 roku. Od samego początku związał się z kabaretem, zdobywając nagrody na kolejnych przeglądach kabaretowych. W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz, przez kolejne cztery lata występował z grupie Pod Egidą. Występuje z własnymi programami satyrycznymi, także telewizyjnymi. Jest autorem kilkunastu książek oraz płyt.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane