skierniewickie.pl

Grafika Świata – Czarnobyl (a)live!

Poniedziałek 11.09.2017

W czwartek 28 września, w Sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Podróże bliższe i dalsze. O Czarnobylu i mieście duchów – Prypeć opowie dziennikarz Dominik Wójcik.

Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi?
O tym wszystkim opowie naoczny świadek.

Dominik Wójcik – z zawodu dziennikarz, z zamiłowania eksplorator opuszczonych miejsc. Jeden z założycieli grupy Visible Past. Swoją przygodę rozpoczął 26 kwietnia 2010 roku, kiedy obejrzał film „Bitwa o Czarnobyl". Pół roku później stawiał swoje pierwsze kroki w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Wrócił tam po sześciu latach. Tym razem na dłużej. Kiedy nadal było mu mało, na początku 2017 roku wybrał się do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia po raz trzeci. I wtedy spełnił swoje marzenie. Poza tym, odwiedził kilkadziesiąt zapomnianych przez ludzi i czas obiektów na terenie całej Polski: fabryk, hut, kopalń, hoteli, szpitali czy zwykłych domów. W każdym miejscu odkrywa inne, niezwykłe tajemnice. Marzy o wycieczce do Fukushimy i wydaniu własnej książki. I żeby chociaż na chwilę świat opanowała plaga zombie.
W wolnych chwilach ogląda mecze hokeja na lodzie i zaczytuje się literaturze z gatunku fantastyki postapokaliptycznej.

Początek spotkania godz. 18.00

Wstęp wolny

Sala kameralna CKiS w Skierniewicach ul. Reymonta 33

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz