skierniewickie.pl

Jednoaktówka w bibliotece

Wtorek 16.04.2019

We wtorek, 23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Grupa Teatralna Banana Perwers, zapraszają na jednoaktówkę Miguela de Cervantesa „Stary zazdrośnik".

To utrzymana w konwencji komedii dell'arte opowieść o pięknej i młodej pani tęskniącej za amorami z kimś innym niż własny mąż.

Występują:
Sara Dutkiewicz,
Marysia Łukasiewicz,
Gabryś Woźniak,
Mateusz Farej, Michał
Pumba Wolski.
Prowadzenie - Dominika Dawidowicz,
scenografia - Ewa Popek,
make up - Alicja Bednarska.

Początek spektaklu godz. 18.00

Wstęp wolny.

Grupa Banana Perwers na co dzień działająca przy skierniewickim Klubie Oaza, powstała w 2008 r. z inicjatywy młodych ludzi zafascynowanych teatrem. W ciągu lat działalności nieznacznie zmieniał się skład zespołu, ale nie rzutuje to na stale wysoki poziom scenicznej pasji Bananów. Kochają absurd w sztuce i życiu codziennym, dlatego sięgają po teksty Ionesco, Cervantesa, Mrożka a także utwory Kabaretu Dudek, Tey czy Kabaretu Starszych Panów. Są współorganizatorami cieszących się dużym zainteresowaniem artystycznych Wieczorów w Parowozowni. Warto wspomnieć, że jedno z przedstawień grupy „Świeczka zgasła" wg Fredry było wystawiane w zabytkowym wagonie z 1889 r. Wykonują także piosenkę aktorską. Grupa współpracowała również ze znakomitym aktorem i reżyserem Lechem Mackiewiczem przy jego imprezie „Skierniewicer", poświęconej pamięci Żydów. W lutym 2013 r. promowali miasto na XIX Targach Turystycznych „Na Styku Kultur" w Łodzi. Obecnie grupa Banana Perwers działa przy klubie Oaza w Skierniewicach, a jej opiekunką i reżyserką jest Dominika Dawidowicz, z wykształcenia aktorka.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, ul. Mszczonowska 43 a, Skierniewice

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane