skierniewickie.pl

Kabaret From Poland w Skierniewicach

Środa 28.04.2010Fundacja Teatr Realistyczny
Fundacja Teatr Realistyczny zaprasza na Kabaret From Poland (Katowice – Częstochowa). Występ odbędzie się w sobotę, 1 maja o godz. 20 na tyłach Młodzieżowego Centrum Kultury w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33.

Bilety – 8 PLN.

Scenariusz/reżyseria: Jarosław Filipski (Teatr From Poland)
Występuje: Wojciech Kowalski
Scenografia: Joanna Chwastek
Muzyka: Marek Makles  (Habakuk)   oraz zasłyszana tu i ówdzie

Jeden człowiek na scenie i ma godzinę, by opowiedzieć o sobie i o wielu takich jak on. Będzie szokująco, śpiewająco i nielogicznie. Alternatywnie. Bo taki właśnie człowiek jest, człowieku.

Bohater monodramu to gościu ogarnięty libido tantrycznym o odcieniu prometejskości - pochodzenia bajronicznego, oczywiście. Nasz bohater doświadcza traumatyzmu cierpienia i śmierci. Czuje, że mógłby wykatapultować z orbity egzystencji do samozbawienia poprzez unieruchomienie grobu i reifikowanie trupa. Prześladuje go połysk dziecięcej frenezji, chociaż dzieckiem już nie jest...
Kogo zaintrygowała ta zapowiedź to zapraszamy okrutnie na nasze interaktywne STENDapKOMEDY. Zapraszamy jednak nie wszystkich, lecz tylko wyjątkowych gości: tych, którzy kojarzą takie nazwiska jak np. Tadeusz Kantor, wyrozszyfrowywują z łatwością symbol płonącego kieliszka, akceptują ideę bondage, w wolnym czasie w pracy wsłuchują się w muzykę konkretną oraz wierzą w absurd & ironię.

Recenzja:

Godzinny występ Kowalskiego to nie tylko zabawa formą i treścią, ale i autoironia, nawiązania do własnego dorobku, jak i niezwykle trzeźwe, a przy tym i zabawne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Zresztą - sam tytuł jest pod tym względem wystarczająco wymowny. Bohater spektaklu to życiowy outsider, osoba, która do jednokolorowej, ciemnej codzienności, próbuje wpleść kolor, odwrócić świat na drugą stronę, tak samo jak czyni to zresztą ze swym odzieniem. Uznany aktor Teatru "WIFIFI", oraz powstałego na jego szczątkach "Teatru From Poland" znakomicie wcielił się w odtwarzaną przez siebie postać. Trudno by było mi zresztą uwierzyć, że Kowalski poza sceną nie jest właśnie taką osobą, jak jego bohater. Bardzo oryginalny, przezabawny i wyrazisty spektakl.    
                                          
 (Gazeta Gorzowska)

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz