skierniewickie.pl

Klub Jazzowy Swing: Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela – Tribute to Tomasz Stańko

Piątek 29.03.2019

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na ostatni w tym sezonie artystycznym klubowy koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. W piątek 29 marca w Sali Strakacza wysłuchamy wyjątkowego koncertu „Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela – „Tribute to Tomasz Stańko".

Piotr Schmidt – wybitny trębacz jazzowy, stawiany w czołówce młodych europejskich jazzmanów wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą oraz sekcją rytmiczną: Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) – muzykami z zespołu Tomasza Stańki, stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko".

„Tribute to Tomasz Stańko", jak wypowiada się Piotr Schmidt, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku Artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Tomasza Stańko dostarczała mu przez wiele ostatnich lat.

„Jego brzmienie, koncepcja grania zespołowego, frazowanie, jego opowieści i historie wyrażane w taki sposób, że człowiek drży, płacze..." – mówi Piotr Schmidt.

Piotr Schmidt Quartet wystąpi w składzie:
• Piotr Schmidt – trąbka
• Wojciech Niedziela – fortepian
• Maciej Garbowski – kontrabas
• Krzysztof Gradziuk – perkusja

Początek koncertu godz. 20.00
Bilety – 30,00 zł

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, sala Strakacza, ul. Reymonta 33, Skierniewice

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz