skierniewickie.pl

Klub jazzowy SWING: Michał Borowski Joinmakers Group + JAM SESSION

Środa 09.01.2019

W piątkowy wieczór 25 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Na scenie Sali Strakacza wystąpi znakomity saksofonista Michał Borowski z jego Joinmakers Group, którego skład uzupełniają: Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe, loops), Andrzej Zielak (gitara basowa) oraz Przemysław Knopik (perkusja). Na prośbę stałych bywalców Klubu, towarzyszyć będzie również jam session.

Na styczniowym koncercie usłyszymy od lat związanego ze Skierniewicami, Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach i miejscową sceną muzyczną, znakomitego saksofonistę Michała Borowskiego z jego Joinmakers Group, którego skład uzupełniają: Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe, loops), Andrzej Zielak (gitara basowa) oraz Przemysław Knopik (perkusja).

Idea powstania Joinmakers Group narodziła się w 2010 roku. Inspiracją było poszukiwanie własnej muzycznej wypowiedzi i interpretacji muzycznej na zadany temat. Efektem finalnym tej decyzji było przyznanie przez Natalię Kukulską nagrody Grand Prix za aranż do piosenki „W Biegu", podczas Festiwalu Aranżator, odbywającego się w Żyrardowie w 2010 roku. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej różnorodną działalnością muzyczną członków zespołu oraz przygotowywaniem autorskiego materiału, Joinmakers Group powrócił w 2015 roku na sceny muzyczne z własnym albumem zatytułowanym „Soldiers Of Love".

Po koncercie zaś długo wyczekiwane jam session. (Organizator zapewnia nagłośnienie, mikrofony wokalne oraz wzmacniacze gitarowy i basowy; instrumentarium po stronie uczestników jam session).

Początek spotkania godz. 20.00

Bilety – 30,00 zł

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Sala Strakacza, ul. Reymonta 33, Skierniewice

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz