skierniewickie.pl

Klub jazzowy SWING: New Bone

Wtorek 07.01.2020

Na pierwszym w Nowym Roku 2020 koncercie klubowym w Sali Strakacza wystąpi znakomity kwintet jazzowy New Bone.

New Bone pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura.

Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się również do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Formacja zaprezentowała się m.in. w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie oraz Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. (zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii muzyki jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze). Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015 r. W listopadzie 2018 r. zespół, na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii", gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjską publiczność.

Zespół występuje w składzie:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

W grudniu 2019 r. zespół Tomasza Kudyka wszedł do studia, aby nagrać kolejna, szóstą płytę w dorobku zespołu. Tym razem lider New Bone dedykuje ten album swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra. Przewidywana premiera tego albumu to pierwsza połowa 2020 r. W trakcie skierniewickiego koncertu usłyszymy m.in. materiał właśnie z wyżej wymienionej zapowiadanej płyty.

24 stycznia 2020 r. (piątek); godz. 20:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
ul. Reymonta 33
Sala Strakacza (Poziom -1)

Bilety: 30 zł – do nabycia w kasach Kinoteatru „Polonez" i Centrum Kultury i Sztuki oraz na www.cekis.pl

Miejsca nienumerowane, liczba miejsc ograniczona.

Główny organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

 

foto: Ewelina Kowal-Nesterowicz

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane