skierniewickie.pl

Klub jazzowy SWING: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Czwartek 21.02.2019

W najbliższą sobotę 23 lutego, w nawiązaniu do szerszej propozycji, jaką jest Replika 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską" Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Tym razem na scenie Sali Strakacza wystąpi Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet.

Zespół został założony w 2011 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 1992 r. na stałe mieszkającego w Polsce, obecnie pierwszego skrzypka i koncertmistrza Filharmonii Częstochowskiej. Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.

Zespół koncertował na wielu prestiżowych festiwalach zarówno w kraju jak i zagranicą (Niemcy, Francja, Luksemburg, Holandia, Belgia i Słowacja). Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady.

Początek spotkania godz. 20.00

Bilety – 30,00 zł

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, sala Strakacza, ul. Reymonta 33, Skierniewice

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz