skierniewickie.pl

Klub jazzowy SWING zaprasza na „Dziady Bluesowe”

Wtorek 29.10.2019

W piątek 8 listopada Klub jazzowy SWING zaprasza na kolejny koncert. Tym razem na scenie sali Strakacza wystąpią Keith Dunn, Romek Puchowski i Andrzej Kownacki, w projekcie muzycznym pn. „Bluesowe Dziady".

„Bluesowe Dziady" to projekt koncertowy Keith'a Dunn'a i Romka Puchowskiego, którym w Skierniewicach gościnnie towarzyszył będzie Andrzej Kownacki. Nawiązuje do tradycji Dziadów – obrzędu zadusznego, powszechnego ongiś wśród plemion Słowian i Bałtów. Projekt ma w swoim założeniu niejako „wywoływać" i „wskrzeszać" autentycznego ducha bluesa i jego twórców, jest połączeniem bluesowej tradycji i tego, co nazywany „słowiańską duszą".

Pomysł zbudowania programu złożonego z archetypicznych bluesowych pieśni, przywołującego ducha tej muzyki, zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas jego wyprawy w Deltę Mississippi. W programie koncertu usłyszymy interpretacje pięknych, klasycznych bluesów autorstwa takich mistrzów jak: Son House, Robert Johnson, Mississippi John Hurt, Kid Bailey czy Willie Brown oraz autorskie kompozycje muzyków.

Keith Dunn – wokalista i mistrz harmonijki rodem z Bostonu, autor kultowej płyty „Alone with The Blues". Współpracował z takimi autorytetami jak Jimmy Rogers (jeden z członków najsłynniejszej konfiguracji zespołu Muddy Warersa) czy Hubert Sumlin (gitarzysta w zespole Howlin Wolf'a). Brzmienie jego harmonijki zachwyca melomanów na całym świecie.

Romek Puchowski – śpiewa, gra na gitarze Dobro – nieokiełznany improwizator, miłośnik bluesa, songwriter znad Wisły, m.in. autor płyty „Simply". Odbył niedawno podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której zbierał inspiracje i komponował.

W plebiscycie „Blues Top 2018" Kwartalnika „Twój Blues" Romek Puchowski został wybrany „Gitarzystą Roku (Polska)"!

Andrzej Kownacki – perkusista o wielu twarzach – gra zarówno z orkiestrami symfonicznymi i dętymi, chórami gospel, jazzowymi Big-bandami, zespołami grającymi muzykę etniczną, jak i zespołami rockowymi czy bluesowymi. Występował na takich festiwalach jak: „Satyr Blues Festival", „Jimmiway Festival", „Polish Boogie Festival" czy „Olsztyńskie noce bluesowe". Na co dzień związany jest z zespołami Hot Lips oraz Fingerstyle Bob Trio.

Początek koncertu godz. 20.30

Bilety – 30,00 zł

Sala Strakacza Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ul. Reymonta 33

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane