skierniewickie.pl

Koncert Anny Marii Jopek

Środa 18.04.2018

W piątkowy wieczór 27 kwietnia, w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, w Kinoteatrze Polonez odbędzie się koncert Anny Marii Jopek. Koncert odbędzie się w ramach Klubu jazzowego SWING oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu wypadającego 30 kwietnia.

Artystka wystąpi w towarzystwie zespołu w składzie:
• Paweł Dobrowolski – perkusja
• Robert Kubiszyn – bas
• Piotr Nazaruk – śpiew, flety, cytra
• Marcin Wasilewski – fortepian

Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar", gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu).
Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.
Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.
Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety" w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła. Wydany w lutym 2017 roku album Artystki z Gonzalo Rublcabą „Minione" uzyskał status podwójnej platyny. [www.cekis.pl]

Początek koncertu godz. 19.00

Bilety : do 20 kwietnia – 65,00 zł od 21 kwietnia – 70,00 zł do nabycia w kasie kina Polonez lub na stronie www.cekis.pl

Kinoteatr Polonez, ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz