skierniewickie.pl

Koncert finałowy 4. edycji cyklu Muzyczne śniadanie na trawie

Wtorek 20.08.2019

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia w Altanie Parku Miejskiego w Skierniewicach odbędzie się koncert finałowy 4. edycji cyklu „Muzyczne śniadanie na trawie". Na scenie wystąpi Apertus Quartet, któremu towarzyszyć będzie znakomita skrzypaczka młodego pokolenia Sławomira Wilga.

Absolutne arcydzieło muzyki klasycznej. „Cztery pory roku" („Le quattro stagioni") to cykl 4 koncertów skrzypcowych umieszczony w wydanym w 1725 roku zbiorze 12 koncertów Op. 8 „Il cimento dell'armonia e dell'inventione" („Spór między harmonią a wyobraźnią"). Skomponował je Antonio Vivaldi (1678–1741) około roku 1720 w Mantui i wydał w Amsterdamie w 1725 roku z dedykacją czeskiemu hrabiemu Wenzlowi von Morzin, który był mecenasem Vivaldiego. Są to koncerty solowe będące doskonałym przykładem muzyki ilustracyjnej. Powstały na podstawie anonimowych sonetów (możliwe, że autorem był sam Vivaldi). W partyturze zaznaczono, które fragmenty sonetów odnoszą się do której części muzyki.

Apertus Quartet mieliśmy już okazję gościć w Skierniewicach kilkukrotnie. Kwartet powstał w 2007 roku z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Repertuar zespołu obejmuje zarówno klasyczne kwartety smyczkowe, jak i utwory inspirowane jazzem czy muzyką ludową. Zespół ma w dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne rejestracje swoich koncertów oraz nagrania muzyki do filmów.

W Skierniewicach Apertus Quartet towarzyszyć będzie znakomita skrzypaczka młodego pokolenia Sławomira Wilga.

Ze względu na możliwe niekorzystne warunki pogodowe organizator zastrzega sobie możliwość odwołania koncertu plenerowego i przeniesienia go do Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach, ul. Reymonta 33.

Prosimy o śledzenie kanałów internetowych: www.cekis.pl i www.facebook.com/ckisskierniewice

Początek koncertu godz. 12.00

Wstęp wolny.

 Altana Parku Miejskiego w Skierniewicach

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz