skierniewickie.pl

Koncerty na XVII OCH! FILM FESTIWAL

Czwartek 07.01.2016

KAZIK & Kwartet ProForma to nie jedyne gwiazdy tegorocznej 17.edycji łowickiego OCH! FILM FESTIWAL, który w tym roku odbędzie się w dniach od 1 do 28 lutego. Na scenie kina FENIX wystąpią m.in. Kortez (5.02), Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir (12.02) czy Marek Napiórkowski Sextet „UP”, (21.02).

Program koncertowy:

KORTEZ
Piątek,5 lutego, Kino FENIX, godz. 19.00

Bilety:
przedsprzedaż – 40 PLN od 21 grudnia od godz. 18:00
od 7 stycznia – 50 PLN do kupienia w kasie kina Fenix (ul. Podrzeczna 20)

26-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazz…boy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach.

Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir… z okazji 20-lecia DKF „Bez Nazwy” (1996-2016)
Piątek, 12 lutego, Kino FENIX , godz. 19.00

Bilety wyprzedane.

Historia spotkania Artystów jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej debiutanckiej płycie z roku 1976 pt. Zbigniew Wodecki. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Mimo, że album jest niesłychanie spójny stylistycznie, oryginalny aranżacyjnie, melodyjny i wypełniony piękną liryką to hity takie jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie”, nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu ukazało się koncertowe stereofoniczne wydanie CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

Tym razem wspaniały repertuar z albumu z 1976 roku będziemy mieli okazję usłyszeć w kinie Fenix. Fenomenalny kompozytor, instrumentalista i wokalista Zbigniew Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch, chóru i orkiestry zaprezentują go łowickiej publiczności 12 lutego o godz. 19.00.

MAREK NAPIÓRKOWSKI SEXTET "UP"
Niedziela, 21 lutego, kino FENIX, godz. 19.00

Bilety:
przedsprzedaż – 40 PLN od 28 grudnia od godz. 18:00
od 28 stycznia – 50 PLN do kupienia w kasie kina Fenix (ul. Podrzeczna 20)

21 lutego o godz. 19.00 podczas OCH! FILM FESTIWAL wystąpi MAREK NAPIÓRKOWSKI SEXTET „UP”
„UP!” to dzieło bez precedensu w historii polskiego jazzu – zrealizowana z niezwykłym rozmachem realizacja marzeń Marka Napiórkowskiego, efekt jego artystycznych i życiowych poszukiwań, deklaracja dojrzałego człowieka, który nie chce oglądać się do tyłu. – Każda z moich poprzednich płyt była powodem do dumy i źródłem ekscytacji, ale „UP!” jest dla mnie czymś szczególnym. Sumą doświadczeń, wejściem na wyższy poziom i pierwszym krokiem, by iść… jeszcze wyżej – mówi artysta.

W skład sekstetu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi:

Marek Napiórkowski – gitara
Michał Tokaj - fortepian / instrumenty klawiszowe
Adam Pierończyk – saksofon sopranowy i tenorowy
Henryk Miśkiewicz – klarnet basowy
Andrzej Święs – kontrabas i gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

Płyta „UP!” wzbudziła zachwyt krytyków i publiczności, zyskała też uznanie specjalistów z branży muzycznej, zdobywając nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii „Jazzowy album roku”. Wersje koncertowe zawartych na płycie utworów są pełne ekspresji i improwizacyjnej pasji, co znajduje wyraz w entuzjastycznych reakcjach publiczności.

 

Kazik & Kwartet ProForma z okazji 10. lecia Kina FENIX
Niedziela, 28 lutego, kino FENIX, o godz. 19.30

Bilety:
przedsprzedaż – 45 PLN od 11 stycznia od godz. 18:00
od 25 stycznia – 55 PLN do kupienia w kasie kina Fenix (ul. Podrzeczna 20)

Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie. Jego cechą charakterystyczną są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne, oraz od 2012 roku perkusja. W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma. W 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej S.P.Records ukazał się podwójny album koncertowy „Wiwisekcja”, wspólny projekt Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma. Na płycie znalazły się piosenki z repertuaru Silnej Grupy Pod Wezwaniem, Nicka Cave`a, Toma Waitsa, Kurta Weilla i Kazika. Ten materiał usłyszymy w Łowiczu.

Kazik Staszewski – śpiew, Przemysław Lembicz – gitara, śpiew, Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew, Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew, Marek Wawrzyniak – perkusja

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz