skierniewickie.pl

Łowicz: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Piątek 21.05.2010UM Łowicz
Znane są już wyniki konkursu fotograficznego „Wiosenne przebudzenie”.

Głównym celem konkursu było ukazanie tzw. „wiosennego przebudzenia”, wspieranie lokalnej tożsamości i umożliwienie fotografującym zaprezentowania swoich zdjęć oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia wolnego czasu z aparatem fotograficznym.
 
Jak powiedziała nam Magdalena Kłosińska, właścicielka kawiarni, konkurs przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przysłano bardzo dużo zdjęć, nawiązujących do tematu.
 
Dlatego też komisja w składzie Jerzy Borecki – fotograf zawodowy, Magdalena Kłosińska - właścicielka Kawiarni Powroty, Jacek Rybus – prezes Koła Przewodników PTTK w Łowiczu i Sylwester Cichal – fotograf, właściciel strony internetowej www.sylverandjack.pl, wybierająca najlepsze fotografie, miała trudne zadanie do wykonania.

I miejsce otrzymała Monika Mucha za zdjęcie pt. „Bukowa zieleń”. Przyznano również trzy wyróżnienia, dla: Marty Nowak za „Błękitne kwiaty”, Sylwii Kucharskiej za „Zabawa psa ze ślimakiem” i Dominice Dudkowskiej za zdjęcie „Rolnik”.

Wszystkie nadesłane na konkurs prace, jak podkreśliła komisja, były przemyślane i estetycznie wykonane. To, co najbardziej ucieszyło organizatorów, to fakt, że zdjęcia nie były wykonane „na siłę”.

Uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z przyznaniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się 25 maja (wtorek) na dziedzińcu kawiarni o godz. 17.00. Wystawa, w formie plenerowej, prezentowana będzie do 2 czerwca. Następnie przeniesiona zostanie do wnętrza kawiarni, gdzie nagrodzone i wyróżnione prace, będzie można oglądać do końca czerwca.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz