skierniewickie.pl

Marek Piwowski gościem 3. Skierniewickiego Pleneru Filmowego

Wtorek 11.07.2017

REJS to film inaugurujący III Skierniewicki Plener Filmowy, który w tym roku odbywa się pod hasłem „KINO OLDSCHOOL NAD RZEKĄ". Gościem specjalnym spotkania będzie reżyser Marek Piwowski. Zapraszamy w najbliższy piątek 14 lipca na Bulwar Przyjaźni z Chatelaillon-Plage.

Tegoroczne kino plenerowe rozpocznie się od mocnego uderzenia. Powracamy do kultowej komedii Marka Piwowskiego „REJS". A to nie wszystko, tuż przed samą projekcją odbędzie się spotkanie z samym reżyserem filmu.

REJS - Utrzymana w groteskowym tonie eksperymentalna komedia satyryczna: akcję filmu stanowią improwizowane miniscenki, rejestrowane metodą paradokumentalną, rozgrywające się wśród pasażerów wiślanego statku. Na wycieczkowym statku wiślanym pojawia się gapowicz (Stanisław Tym) wzięty przez kapitana (Ryszard Pietruski) za instruktora kulturalno-oświatowego. Organizuje on zebrania, wybory rady rejsu, potem – gry i zabawy. Staje się wodzem, skupia wokół siebie oddane mu grono pasażerów, narzuca swą wolę innym, przygotowuje wielki bal na cześć kapitana z okazji zakończenia rejsu... [filmweb.pl]

Początek: 20.30

Wstęp wolny

Bulwar Przyjaźni z Chatelaillon-Plage za Kościołem św. Jakuba, nad rzeką Łupią, ul. Podrzeczna, Skierniewice

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz