skierniewickie.pl

Międzynarodowy Dzień Tańca z CKiS w Skierniewicach

Poniedziałek 26.04.2021

Międzynarodowy Dzień Tańca zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się już 29 kwietnia. Co ciekawe dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach  planuje świętować tę wyjątkową okazję przez kilka dni.

Between us...

Już 28 kwietnia o godz. 19 opublikujemy wyjątkowy film „Between us...". Zatańczą Karolina Tartanus i Kornel Nowakowicz z Akademii Tańca 4-20 w choreografii przygotowanej przez Monikę Kotowską.

Adrianna Patłaszyńska – "W punkt"

29 kwietnia o godz. 19 czeka Was prawdziwa gratka. Odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy fotografii „Adrianna Patłaszyńska – W Punkt."

Tell me

30 kwietnia o godz. 19 opublikujemy film „Tell me". Zatańczy Akademia Tańca 4-20 w choreografii przygotowanej przez Monikę Kotowską.

Yuli    bilet – 15,00 zł ( dostępny na stronie www.cekis.pl)

Ponadto zapraszamy również na film „Yuli" na platformie Mojeekino.pl 
obsada: Carlos Acosta, Santiago Alfonso, Keyvin Martínez
reżyseria: Iciar Bollain
scenariusz: Paul Laverty
zdjęcia: Alex Catalán
muzyka: Alberto Iglesias
Film nagrodzony za najlepszy scenariusz na MFF w San Sebastian jest inspirującą adaptacją autobiografii legendarnego kubańskiego tancerza Carlosa Acosty.

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat chłopak ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji, życia uczy się głównie na ulicach Hawany. Ojciec Yulego przekonany jest, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca. Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy na świecie. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz. W rolę dorosłego artysty wcielił się w filmie sam Carlos Acosta.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz