skierniewickie.pl

Muzyczne śniadanie na trawie: Donna Brown & Dixie Company

Środa 12.08.2020

W samo południe, w niedzielę 23 sierpnia, w Altanie Parku Miejskiego w Skierniewicach odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne śniadanie na trawie". Tym razem przed Państwem wystąpią Donna Brown & Dixie Company.

Na wydarzenie obowiązuja darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina Polonez

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad dwudziestu sześciu lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Zespół ma na swoim koncie sześć wydawnictw płytowych, w tym krążki z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown, która zawita w towarzystwie Dixie Company do Skierniewic!

O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy choćby ich trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento.

Dixie Company wystąpi w składzie:
Krzysztof Zaremba – puzon, leader
Jakub Marszałek – trąbka i śpiew
Rafał Kubale – klarnet
Mariusz Gajdziel – kontrabas
Wojciech Warszawski – bandżo, gitara & śpiew
Piotr Soroka – perkusja

Niewątpliwie największą gwiazdą koncertu będzie jednak charyzmatyczna amerykańska wokalistka jazzowa, gospel i soul, pianistka, dyrygentka i aranżerka – Donna Brown.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncerty zostaną przeniesione do sali Kinoteatr Polonez (CKiS w Skierniewicach), ul. Wita Stwosza 2/4.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz