skierniewickie.pl

Nazywam się Miliard/One Bilion Rising

Poniedziałek 11.02.2019

W czwartek 14 lutego, po raz kolejny Skierniewice wezmą udział w ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy wobec kobiet – Nazywam się Miliard/One Bilion Rising. Na skierniewickim Rynku przed Ratuszem odbędzie się happening „Taniec przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt". Tegoroczne hasło akcji TYLKO TAK OZNACZA ZGODĘ NA SEX. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nazywam się Miliard (en. One Billion Rising) – ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowana w 2011 przez Eve Ensler. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety mają „rządzić" swoim ciałem. [źródło: wikipedia.pl]

Nazywam się Miliard / One Billion Rising to taneczny protest przeciwko wykorzystywaniu, poniżaniu, gwałtom i wszelkiej agresji skierowanej do dziewcząt i kobiet,

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej uznając, że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie" aby udowodnić winę gwałciciela. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Tylko „tak" oznacza zgodę na seks, a „nie" znaczy „nie". To musi się stać oczywiste.

Bądź z nami - nawet jeśli nie będziesz tańczyć - poprzyj nas swoją obecnością, refleksją nad tematem, otwarciem oczu na problem.

Skierniewice - Rynek godz. 17.45-18.30

Wszystkich chętnych zapraszamy na próbę tańca, która odbędzie w środę 13 lutego o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki w sali nr 107.

Organizatorem skierniewickiej akcji jest Radi RSC i Studio RAMPA

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz