skierniewickie.pl

Podróże bliższe i dalsze: Wyspa Wolin. Perła zachodniego Pomorza

Poniedziałek 13.01.2020

W czwartek, 23 stycznia w Sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Podróże bliższe i dalsze. Tym razem o Wyspie Wolin opowie Sebastian Bielak.

Opis prezentowanego miejsca: Wśród wielu wysp leżących w granicach Polski największą i najbardziej znaną jest wyspa Wolin, która znajduje się na Pomorzu Zachodnim. Z powierzchnią wynoszącą 265 km2 jest to jedno z najciekawszych oraz najbardziej zróżnicowanych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym miejsc w naszym kraju. Znajdziemy tu bowiem klifowe wybrzeże Bałtyku, piaszczyste plaże i wydmy, łąki, lasy, jeziora polodowcowe, a także deltę Świny z archipelagiem bagnistych wysepek otoczonych wodami Zalewu Szczecińskiego. Ponad 40% powierzchni wyspy Wolin zajmuje Woliński Park Narodowy, który powstał w latach 60. XX w. jako pierwszy w Polsce park morski.

Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze".

Początek prelekcji godz. 18.00

Wstęp wolny

Sala kameralna CKiS w Skierniewicach ul. Reymonta 33

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane