skierniewickie.pl

Rock May Festival zagra po raz 18.

Piątek 10.05.2019

Zapraszamy na jedno z najważniejszych wydarzeń skierniewickiej sceny muzycznej - XVIII Rock May Festival. Już dziś 10 maja w przeddzień wydarzenia, w ramach festiwalu, w Sali Strakacza CKiS odbędzie się Rock Party/Dj Pepek oraz wernisaż wystawy tatuaży w holu głównym CKiS. Natomiast jutro w sobotę 11 maja oprócz tradycyjnego konkursu zespołów zagrają BIG CYC, FARBEN LEHRE i KAC.

Oprócz gwiazd na festiwalowej scenie zagra 5 wybranych w konkursie zespolów: Cotard, Mith, Error Label, Hanz Bonanza, Nobility Stalk

Error Label - założony w 2016 r. we Wrocławiu przez gości wychowanych i obracających się na klasycznym metalu, stonerze i hard rock'u. Wszytko to wrzucone do jednego kotła uformowało styl Error Label - podkręcenie ognia w hard rockowym piecu przez jeszcze więcej mocy i mięsa, ale nie przekraczając granicy metalu spowodowało że dostajemy połączenie mocnych, bujających i tłustych riffów z konkretną dawką energii. Od kwietnia 2018 r z nowym wokalistą.

Mith - Grają razem już od pięciu lat. Od początku działalności starają się tworzyć własną muzykę, w którą wkładają całe serce i zaangażowanie.
Z tego zestawienia różnych gustów i podejść do muzyki powstała mieszanka, którą klasyfikowalibyśmy jako rock o niejednolitej twarzy.
Dwóch panów i dwie panie ~ a cały ten galimatias po to by spełniać swoje marzenie, realizować pasje i grać dla publiczność w nadziei na przekazanie jak największej ilość energii!"
Cotard - Cotard to gdyński zespół wykonujący depressive rock z elementami art rocka i muzyki filmowej.
Powstał z inicjatywy wokalistki i kompozytorki, Jess Néant, w 2016 roku. Pierwsze single - Anastasis i Apathy gościły w kilku rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Gdańsk, Radio Wrocław Kultura, Radio Olsztyn). Obecnie skład koncertuje i pracuje nad debiutanckim albumem z którego pochodzi utwór "Atrocity" dostępny w wersji live session na kanale Youtube zespołu.
Twórczość Cotard nawiązuje do takich tematów jak dehumanizacja, Death Drive, odrealnienie, perwersja.

Hanz Bonanza – w składzie:
Bas - Michał Okulus,
Gitary - Łukasz Jaźwiński, Paweł Kubicki
Bębny - Karol Kotecki
Wokale - Mateusz Tomaszewski, Michał Uliszak

Nobility Stalk - Zespół powstały w 2013 r. w Gdańsku. Grają szeroko rozumiany rapcore z wpływami różnych stylów muzycznych m. in. nu-metal, metalcore czy post-metal. Kapela ma na koncie zarejestrowane dwa dema i EPkę, a obecnie pracuje nad materiałem na następne wydawnictwa. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie całego Trójmiasta i jego okolicach m. in. występy przed kanadyjskim zespołem Reanimator, hiszpańskim Far'n'Hate, czy polskim zespołem Hope. Oprócz zwykłych koncertów Nobility Stalk angażuje się w akcje charytatywne grając m.in. na rzecz gdyńskiej fundacji EMIS. Do największych sukcesów zespołu można zaliczyć nagrodę dla najlepszego studenckiego zespołu MUG 2014, a ich epka „Taedium Vitae" zdobyła miano „Najlepszej trójmiejskiej rockowej płyty 2018" wg. Rock3miasto.pl .

Cotard - gdyński zespół wykonujący depressive rock z elementami art rocka i muzyki filmowej. Powstał z inicjatywy wokalistki i kompozytorki, Jess Néant, w 2016 roku. Pierwsze single - Anastasis i Apathy gościły w kilku rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Gdańsk, Radio Wrocław Kultura, Radio Olsztyn). Obecnie skład koncertuje i pracuje nad debiutanckim albumem z którego pochodzi utwór "Atrocity" dostępny w wersji live session na kanale Youtube zespołu.Twórczość Cotard nawiązuje do takich tematów jak dehumanizacja, Death Drive, odrealnienie, perwersja.

Początek imprezy godz. 17.00

Wstęp wolny

Scena plenerowa przy Centrum Kultury i Sztuki, ul. Reymonta 33, Skierniewice

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz