skierniewickie.pl

SkierCON w najbliższy weekend

Poniedziałek 24.07.2017

W najbliższy weekend, 28-30 lipca na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach odbędzie się kolejna edycja konwentu fantastyki SkierCON.

Przez dwa dni uczestnicy będą mogli poświecić się pasji gier w rodzaju since-fiction i fantasy. Wstęp na wydarzenie jest płatny, jego koszt to 20 zł.

Z informacji organizatora:

Przez pięć lat był czas przywyknąć, że w lipcu, konkretnie w drugiej połowie lipca, czasoprzestrzeń się zakrzywia i nagle mamy SkierCon! Jest to czas oddawania się swoim pasjom, poznawania interesujących ludzi, świetnej zabawy i permanentnego niewyspania. To prawdziwe święto fantastyki i jej miłośników. Każdy pasjonat w stopniu ucznia, czeladnika, czy mistrza znajdzie coś dla siebie w szerokiej gamie propozycji SkierConowych.

Uczestnicy największego konwentu w naszym regionie przygotowali dziesiątki prelekcji, pokazów, konkursów i turniejów, w ramach których można poszerzyć wiedzę, pokonać konkurentów, wygrać garść skiercoinów lub przynajmniej śmiać się do utraty tchu. Można też spotkać wiele ważnych postaci polskiej fantastyki, którzy specjalnie dla gości SkierConu prowadzą panele, prelekcje i warsztaty.

Mocą SkierConu jest jednak przede wszystkim cudowna atmosfera i możliwość poczucia braterstwa z wszelkiej maści nerdami, dziwakami, postrzeleńcami i pasjonatami. Całonocne debaty (jak i koncerty karaoke) nie należą do rzadkości.

W tym roku SkierCon odbywa się w miejscu szczególnym: zabytkowych koszarach malowniczo położonych wśród zieleni, zmienionych w skierniewicką PWSZ. Dlatego będzie się toczył w atmosferze wakacyjnej fiesty, na szkolnych błoniach, jak po egzaminach w Hogwarcie. A tego naprawdę nie możecie przegapić!

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz