skierniewickie.pl

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy

Wtorek 16.10.2018

Aleksander Doba, Przemysław Bielicki oraz Gosia Zakrzewska to goście tegorocznego Skierniewickiego Festiwalu Podróżniczego organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki, który odbędzie się w dniach 25-26 października.

25 października godz. 18.00 sala kameralna      wstęp wolny

Gosia Zakrzewska – Do Australii pojechałam z Rodzicami i przez miesiąc zwiedzaliśmy ten kraj we własnym zakresie. Kilka dni spędziliśmy w drodze, podróżując kamperem wzdłuż wybrzeża, odwiedziliśmy trzy największe miasta Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane), uczestniczyliśmy w wycieczce po interiorze kraju.

26 października godz. 18.00 hol główny    wstęp wolny

Przemysław Bielicki - członek zespołu Projektu Bałtyk nowatorskiego przedsięwzięcia mającego na celu... ustanowienie rekordu, jakim było pokonanie po raz pierwszy na świecie trasy pomiędzy dwoma państwami w basenie Morza Bałtyckiego na skuterach wodnych. Między Polską a Szwecją, trójka śmiałków wyruszyła w drogę przez pełne morze. Rekord ustanowiony!
Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii wykonanych podczas projektu przez Mikołaja Sumińskiego.

26 października godz. 18.00 sala kameralna      przedsprzedaż: 25 zł, w dniu spotkania: 30 zł

Aleksander Doba – urodzony w 1946, emerytowany inżynier. Kajakarstwem zainteresował się dopiero po 30, ale owa miłość do sportu trwa do dziś. W 2015 roku otrzymał tytuł Podróżnika Roku National Geographic, a dwa lata wcześniej uhonorowano go Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce.
Organizator trzech wypraw transatlantyckich pokonanych w kajaku. Opowie o trudach podróży niewielkim środkiem transportu po niebezpiecznych oceanicznych wodach. Najdłuższa jego wyprawa trwała 167 dni.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz