skierniewickie.pl

Sound’n’Grace na 560-lecie Skierniewic

Środa 08.02.2017

W sobotę 18 lutego, na rynku miejskim przed Ratuszem, w ramach obchodów 560-lecia Skierniewic odbędzie się widowisko uliczne: Teatru z głową w chmurach oraz koncert grupy wokalnej Sound'n'Grace.

Sound'n'Grace liczy ponad 20 wokalistów. Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r'n'b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound'n'Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami. W repertuarze Sound'n'Grace można znaleźć zarówno standardy contemporary gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r'n'b i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa wykonuje różnorodne utwory muzyki rozrywkowej zaaranżowane w ukochanych przez siebie stylach muzycznych. Ten szeroki przekrój wykonywanej muzyki pokazuje, jak różne osobowości i temperamenty tworzą Sound'n'Grace. Pokazuje również, że różnice te – wzajemnie akceptowane i tonowane przez autentyczną przyjaźń- stały się dla całego chóru źródłem niezwykłej, pozytywnej energii i inspiracji.
Sound'n'Grace nie jest klasycznym chórem gospel, zarówno pod względem repertuaru, jak i wizerunku scenicznego – koncertuje nie tylko w miejscach uznawanych za ‚święte' ale i w klubach jazzowych (Akwarium Jazzarium, Tygmont, Hybrydy), rockowych (Hard Rock Café), w centrach artystycznych (Fabryka Trzciny, Teatr Praga) oraz na scenach prestiżowych teatrów (Teatr Capitol, Teatr Kwadrat, Teatr Polski). Wśród solistów, którzy pracowali, bądź nadal pracują z chórem, znajdują się laureaci Opolskich Debiutów (TVP1), Szansy na Sukces (TVP2), Twojej Drogi do Gwiazd (TVN) oraz Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej . Ponadto grupa została doceniona przez takie gwiazdy polskiej sceny jazzowej i r'n'b jak: Dorota Miśkiewicz, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Life New M czy NuSoulCity. Gościnnie z chórem występowali także: Ola Nowak z zespołu „Dziewczyny", Mateusz Krautwurst z „The Positive" a także Nick Sinckler. [www.soundandgrace.pl]

Program wydarzenia:
godz. 18.00 – Widowisko uliczne: Teatru z głową w chmurach
godz. 19.00 – Koncert Sound'n'Grace

Wstęp wolny

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz