skierniewickie.pl

Spektakl teatralny KANDYDAT

Czwartek 08.10.2015

W poniedziałkowy wieczór, 12 października w kinoteatrze Polonez zobaczymy spektakl w wykonaniu warszawskiego „Teatru Podaj Dalej” pt. KANDYDAT.

KANDYDAT
Już sam tytuł sugeruje – tuż przed zbliżającymi się wyborami - temat bardzo aktualny.
Główny bohater – Seweryn Wysocki (w tej roli Jarosław Gruda) to człowiek prosty i uczciwy. Dzięki swojej ofiarności podczas powodzi zyskuje wielkie poparcie w lokalnej społeczności, udowadniając że największą wartością jest dla niego pomoc innym ludziom. Rzadko zdarza się, aby ktoś pieniądze otrzymane z odszkodowania przekazał na cele społeczne. Jego sukces i popularność postanawiają wykorzystać dziennikarka i specjalista ds. wizerunku. Aby zaistnieć w świecie wielkiej polityki wciągają Seweryna w sieć ludzkich manipulacji. Rusza więc kampania wyborcza, a zwykły obywatel staje się trybikiem w wielkiej maszynie. Nie umie się jednak rozpychać rękami i nogami.
Autorzy sztuki (reżyseria –Witold Bieliński, tekst –Magdalena Mroszkiewicz) porozumiewają się z widzami poprzez komedię. Nie ośmieszają jednak swoich bohaterów, ale w żartobliwy sposób pokazują absurdy świata i ludzkie słabości. Śmiech w wydaniu Teatru Podaj Dalej to jednak nie sitcomowy rechot, ale przyczynek do całkiem poważnej rozmowy o rzeczywistości.

Początek spektaklu godz. 19.00

Czas trwania sztuki około 90 min.

Bilety w cenie 25,00 zł i 30,00 zł do nabycia w kasie kinoteatru Polonez.

Reżyseria – Witold Bieliński
Tekst – Magdalena Mroszkiewicz
Scenografia i kostiumy – Beata Dąbska

Obsada:
Seweryn Wysocki – Jarosław Gruda/
Wiktoria Skowrońska - Magdalena Mroszkiewicz
Miłosz Miłosz – Bartosz Dermont/
Krzysztof Krupiński
Piotr Ligienza (gościnnie)

Kinoteatr Polonez, ul. Wita Stwosza 2/4

 

 

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz