skierniewickie.pl

SpotkajMY się w Skierniewicach

Środa 06.02.2019

W najbliższą sobotę, 9 lutego w Sali kameralnej CKiS odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci Roberta Paluchowskiego założyciela Teatru Realistycznego. Spotkaniu towarzyszyć będzie spektakl „Comfort Zone" Teatru ART. 51 ze Zgierza.

„Po raz kolejny spotkajMY się, porozmawiajMY o teatrze i powspominajMY Robka Paluchosky'ego w 7. rocznicę jego śmierci. Zapraszamy Was na spektakl „Comfort Zone" bliskiego nam Teatru ART. 51 ze Zgierza oraz moderowaną przez nas dyskusję." - Teatr Realistyczny

COMFORT ZONE
Ustaw dziecko do pionu. Niech zna swoje miejsce. Niech poczuje chorobę, która rozgościła się w jego ciele na dobre i złe. Niech poczuje słabość, która jest początkiem uległości. Takie wychowanie zaprocentuje w przyszłości. Nowy obywatel doceni opiekę i odrobinę komfortu – będzie za nie wdzięczny. Właściwie czemu miałby z nich rezygnować? Dla niepewności i trudnej do określenia prawdy? Każda władza z radością potraktuje nas jak dzieci, które trzeba nauczyć dobrego zachowania lub chorych, którzy wymagają nieustannej kontroli. Obywatelskie posłuszeństwo bywa wygodne, ale dojrzałość to często świadome porzucenie tej wygody i zwątpienie w obowiązujące reguły. W „Comfort Zone" drążymy tematy, które nas uwierają. Obecna władza z określania norm zrobiła nie tylko fetysz, ale i potężne narzędzie przemocy. Pora powiedzieć: „Sprawdzam!"

Scenariusz i reżyseria: zespół
Występują: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Anna Perek-Kowalska, Anna Rogala
Wizualizacje: Bartosz Strusewicz
Technika: Zbyszek Kowalski
Teksty: zespół oraz fragmenty książki „Mama kazała mi chorować" Julie Gregory, a
także cytaty za: Noam Chomsky, Christopher Hitchens, Wikipedia, komentarze
internetowe
Muzyka: Peaches, Boy Harsher.

Wstęp wolny

Początek - godz. 18.00

Organizatorzy: Teatr Realistyczny, Centrum Kultury i Sztuki

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz