skierniewickie.pl

Warsztaty kosmetyczne retro

Czwartek 27.02.2020

Ciekawą propozycję w przeddzień Dnia Kobiet przygotowało Muzeum Historyczne Skierniewic. W pierwsza sobotę marca (07.03) odbędą się warsztaty poświęcone tworzeniu kosmetyków według receptur z XX - lecia międzywojennego.

Zastanawiałyście się kiedyś, co skrywały kosmetyczki pań żyjących w latach 20. i 30. XX wieku? Jaki był najmodniejszy makijaż i czego używano, by go wykonać? W jaki sposób utrwalano piękne, misternie ułożone fryzury? Czy malowano paznokcie i jak radziły sobie kobiety, których nie było stać na szminkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na warsztatach wytwarzania kosmetyków według przedwojennych receptur!

Zaczniemy od krótkiej opowieści o kanonach piękna w latach 20. i 30. XX wieku. Przyjrzymy się temu, w jaki sposób kobiety dbały o swoją urodę i higienę oraz jakich kosmetyków używały. Dodatkowo zaprezentujemy eksponaty związane z kosmetologią ze zbiorów Ogólnopolskiej GRH Przysposobienia Wojskowego Kobiet.
W części praktycznej każda z uczestniczek wykona dawnymi metodami kosmetyki, które będzie mogła zabrać ze sobą do domu. Kosmetyki, ze względów technicznych, będą wykonywane w parach, więc polecamy zachęcić do udziału w nich także wasze siostry, mamy i koleżanki, chociaż oczywiście będzie to także znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości.

Podczas wydarzenie będzie można również z bliska obejrzeć wyeksponowane oryginalne przedmioty z lat 20stych i 30tych XX wieku oraz repliki, które wiążą się z codziennym życiem kobiet – a więc elementy garderoby, dodatki i przybory kosmetyczne.

Warsztaty poprowadzi Marta Muranowicz – Prezes stowarzyszenia Ogólnopolska GRH Przysposobienia Wojskowego Kobiet, pasjonatka historii i obyczajowości XX-lecia międzywojennego, prywatnie studentka psychologii

Czas trwania warsztatów: 1,5-2 godziny

Ilość osób na jedną turę: Max. 20 os.

Wiek uczestników: Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych

Cena warsztatów: 50 zł. Cena zawiera składniki potrzebne do wykonania kosmetyków.

Zapisy przyjmowane są do 4 marca poprzez:
– przez wiadomość na Facebooku (najlepiej w ten sposób!!!)
– mailowo: info@muzeumskierniewic.pl
– telefonicznie: 573 447 126
– osobiście w siedzibie Muzeum

Płatność z góry, do 4 marca na konto Muzeum z dopiskiem „Warsztaty kosmetyczne": 92 1020 4580 0000 1902 0185 2540 oraz bezpośrednio w siedzibie Muzeum

Organizatorzy: Muzeum Historyczne Skierniewic, Ogólnopolska GRH Przysposobienia Wojskowego Kobiet

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz