skierniewickie.pl

XX Rock May Festival online

Czwartek 06.05.2021

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie skierniewickiej sceny muzycznej. W najbliższą sobotę 8 maja odbędzie się 20. edycja Rock May Festival online. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Koncert zespołów odbędzie się na żywo prosto ze sceny w Kinoteatrze Polonez. Tym razem festiwal odbędzie się całkowicie online.

Koncert zostanie udostępniony na:
• YouTube: ckisskierniewice2021
• Facebook: ckisskierniewice i rockmayfestivalofficial
• cekis.pl
• rockmayfestival.pl

Program:
13.00 – otwarcie festiwalu
13.05 – KLANGOR – WARSZAWA
14.30 – UNDERDOG – TORUŃ
16.00 – METHOPIA – WROCŁAW
17.30 – LECT3R – KRAKÓW
19.00 – CRACK – EŁK
20.15 – ogłoszenie wyników

Kilka słów o zespołach:

UNDERDOG – TORUŃ
„Gramy rock i metal, udało nam się zagrać m.in. w galerii handlowej w Gdańsku, gdzie po czwartym kawałku, ochrona dała nam do zrozumienia, że jest za głośno."

CRACK – EŁK
„Zespół powstał w 2013 roku i pierwsze demo po ustabilizowaniu składu nagraliśmy pod koniec 2018 roku. Aktywnie zaczęliśmy koncertować w roku 2019. Zajęliśmy I miejsce na Chełmstoku w Chełmie, dostaliśmy nagrodę publiczności w Barczewie na Rock-ERROR. W 2019 roku graliśmy również w Bydgoszczy, Suwałkach, Ostrołęce oraz na Yach Music Festiwal w Nożynie. Rok 2020 jest rokiem gdzie obtłukliśmy konkretnie naszą salę prób (ale również i ją wyremontowaliśmy). Od 2020 roku mamy nowego wokalistę Krzyśka, a w 2021 zaczynamy promować nasz debiutancki album – „Wstrzymać Czas"."

KLANGOR – WARSZAWA
Powstały w 2019 roku projekt muzyczny umożliwiający ujście w świat wszelakim przejawom inspiracji, ekspresji i muzycznej kreatywności. Klangor stawia na wiarygodność, pasję i profesjonalizm bez sztucznej oryginalności.
Nagrody i wyróżnienia:
2020.07 – II miejsce i wyróżnienie w konkursie Zenka i Marchewy w radiu Kampus
2020.09 – I miejsce X edycji Festiwalu Rockowy Error Centrum Kultury i Sztuki

LECT3R – KRAKÓW
„Traktujemy bardzo poważnie naszą popkulturową historię. LECT3R to emocje i przemyślenia wynikające z przeżywania historii najbardziej pokręconych, mrocznych złoczyńców i bohaterów popkultury osadzonych w metalowych brzmieniach zmieszanych z elektroniką. Z przymrużeniem oka nazywamy tą mieszankę stylów: electro-psycho-pop-culture metal mixture. Właśnie wydaliśmy nowy singiel, cover dość znanej piosenki GALI „Freed from desire". Do tej pory mamy na koncie EP wydaną własnym sumptem w 2018 roku pt. „Kill the fear" oraz dwa single: „Buried In the Emptiness" w 2019 r., oraz „Party Killer" wydany w 2020 r., które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem na YT, kanałach społecznościowych oraz na koncertach, których zagraliśmy kilkadziesiąt w Polsce jak i za granicą. Nasza muzyka dostępna jest również na takich platformach muzycznych jak Spotify, Tidal, BandCamp, iTunes. Poza tym mamy za sobą kilkanaście koncertów zagranych w Polsce jak i za granicą."

METHOPIA – WROCŁAW
Methopia powstała pod koniec 2019 roku we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy mieli okazję zagrać ze sobą niejeden koncert, aczkolwiek nie w jednym składzie. Mogą być kojarzeni z takich zespołów jak Tuff Enuff, Splot czy !nsult. Wpływy muzyczne jak i samo doświadczenie jest tak różne, że muzykę jaką tworzy zespół najprościej można określić mianem nowoczesnej odmiany metalu. W maju 2020 r. Methopia wypuściła swoją pierwszą EP pt.„Rec.Over", na której znalazły się cztery autorskie kompozycje. Pod koniec 2020 roku zespół zarejestrował materiał na debiutancką płytę pt.„Mr.Serious". Na płycie znalazło się 10 utworów, a materiał ukazał się w marcu 2021 roku.

Oraz rezerwę:

HOOK – KOŃSKIE/KIELCE
Konecko-kielecki HOOK powstał 10 października 2014 roku z inicjatywy gitarzysty/wokalisty i lidera Mateusza Salaty. Nazwa zespołu to angielski termin muzyczny określający najbardziej chwytliwy element piosenki. Ich muzyka to szczery, stuprocentowy rock z klasycznym instrumentarium. Teksty utworów mówią o ludzkich problemach, obawach, namiętnościach, nadziejach oraz społecznych patologiach. Swoją twórczością trafiają do serc i umysłów ludzi młodych duchem, w żyłach których płynie krew, nie woda!

OTHIS – KOSZALIN
Koszaliński zespół OTHIS powstał wiele lat temu. Jednak nowe otwarcie nastąpiło niecałe dwa lata temu, kiedy do perkusisty Pawła, jednego z oryginalnych założycieli i Kevina – gitarzysty oraz wokalisty dołączył Darek grający na gitarze, a w 2019 roku basista Dominik. Ich muzykę można określić po prostu jako metal, ale uważni słuchacze mogą zauważyć wpływy takich gatunków jak thrash, heavy, power itd. Na przestrzeni lat zespół inspirował się przeróżnymi artystami, ale na pewno możemy wymienić tutaj Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator, jak również Black Sabbath, a w związku z tym, że osobiste zainteresowania członków zespołu sięgają od punka, przez power metal, aż do black metalu, finalnie otrzymujemy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Zespół dzielił sceny z takimi zespołami jak m.in. Turbo, Kabanos, Quo Vadis, Oberschlesien, Chassis i innymi. W sierpniu 2017 roku zrealizowany został teledysk, a jakiś czas później premierowa EPKA została udostępniona słuchaczom w Internecie oraz w postaci płyt CD.

PYTKI DOŚ – WISŁA
PYTKI DOŚ – rock, hard rock, crossover
To, co wydawało się już niemal niemożliwe, jednak się wydarzyło – po prawie 10 latach przerwy, w 2020 roku, w 20-lecie założenia, reaktywował się zespół PYTKI DOŚ.
WAŻNIEJSZE WYDARZENIA W HISTORII ZESPOŁU:
•w 2000 roku muzycy związani wcześniej z innymi projektami powołują do życia PYTKI DOŚ,
•laureat przeglądów muzycznych m.in. ROCKOSZ 2005, Rock'n'Roll Festival, SKOCZ na koncert,
•od ich utworu „Reggae Czad" został nazwany organizowany w Cieszynie „Reggae Czad Festiwal",
•w 2005 r. zespół zagrał 10-dniową trasę koncertową z legendarną grupą No Longer Music z USA,
•koncerty m.in. z takimi zespołami jak: 2Tm2;3, Maleo Reggae Rockers, Hej, Habakuk, Vavamuffin, Cool Kids of Death, Krzysztof Zalewski, Ocean – OCN, No Longer Music (USA), Fire Fly (Wielka Brytania),
• w 2007 roku w związku z coraz liczniejszymi koncertami za granicą zespół zmienił nazwę na BrokenReed,
•14 stycznia 2007 r. – koncert na krakowskim rynku w ramach Finału WOŚP,
•w latach 2000-2011 zespół zagrał ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą,
•rok 2011– zespół zawiesza działalność, a muzycy angażują się w inne projekty m.in. LazyLeg,
• rok 2020 – REAKTYWACJA pod pierwotną nazwą PYTKI DOŚ.
DYSKOGRAFIA:
•"Demo" (2001)
•"Teraz..." (2004)
•EPka "Siedem" (2006)
•EPka "Umieram" (2008) – wydana pod nazwą BrokenReed
•"R E A K T Y W A C J A" (2020)

WAVE FALL – PŁOŃSK
„Nasz zespół powstał w grudniu 2010 roku. Nasze utwory są w stylu hard rock. Posiadamy na swoim koncie autorskie utwory jak również szeroką gamę coverów.
Zespół funkcjonuje w obecnym składzie od grudnia 2020 roku.
Osiągnięcia: Wygrana w Bitwie o Teledysk zorganizowanej przez Fonografika i dotarcie do ćwierćfinału w Emergenza Festival.
Podejmujemy się wielu wyzwań, nic nam nie straszne, co nas nie zabije to nas wzmocni, więc jazda!
Każdy z nas czymś życiowo się zajmuje, ale każdy miał do czynienia z rockiem co nas połączyło i skłoniło do działania, żeby choć już dziś pokazać jak my to widzimy i jak nam to wychodzi. Gramy i grać będziemy, siara nam kazał"

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz