skierniewickie.pl

Marek Niedźwiecki odwiedził Skierniewice

Czwartek 20.04.2017

Spotkanie, które odbyło się 19 kwietnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, miało być poświęcone głównie promocji najnowszej książki „Niedźwiedzia" pt. „Australijczyk, ale tematem głównym stało się radio.

Marek Niedźwiecki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Pochodzi z niewielkiego Szadku w województwie łódzkim. Pierwsze kroki w karierze muzycznej stawiał w studenckim radiu Żak podczas studiów na Politechnice Łódzkiej. Później pracował w Radiu Łódź. Do Trójki trafił w 1982 i od razu zaczął prowadzić Listę Przebojów Programu III. Od grudnia 2007 do lutego 2010 dziennikarz Radia Złote Przeboje.

W kwietniu 2010 roku powrócił do Trójki. Prowadzi audycje Lista Przebojów Programu III, Markomania, W tonacji Trójki, LP Trójka, Do południa.

W telewizji cyklicznie po raz pierwszy pojawił się w programie „102". Później przez kilka lat prowadził w TVP2 program Wzrockowa Lista Przebojów. W telewizji MTV Classic prowadził Listę Wszech Czasów.

Jest pomysłodawcą serii płytowych Smooth Jazz Cafe, Muzyka ciszy, Lista Przebojów Trójki. Okazjonalnie współpracuje z prasą muzyczną.

Za wybitne osiągnięcia twórcze dla radia publicznego wyróżniony Złotym Mikrofonem – nagrodą Polskiego Radia.

Wydał m.in. "Nie wierzę w życie pozaradiowe", "Radiotę czyli skąd się biorą Niedźwiedzie", "Australijczyka".

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz