skierniewickie.pl

Poszukiwanie Alternatywy w Skierniewicach

Niedziela 07.06.2015

Spektakle kameralne i plenerowy performance – to w skrócie przebieg tegorocznego festiwalu teatralnego Poszukiwanie Alternatywy w Skierniewicach. Festiwal już po raz piąty organizuje Fundacja Teatr Realistyczny.

- W tym roku zaprosiliśmy mniej artystów, dzięki czemu łatwiej integrowali się oni z publicznością w teatrze, a przy tym więcej osób postronnych mogło zmieścić się w sali teatralnej. Podczas spektakli kameralnych salę mieliśmy zawsze pełną. - mówi Katarzyna Pągowska z Teatru Realistycznego.

Festiwal trwał trzy dni – spektakle w Teatrze Realistycznym przy ul. Grzybowej 1 grane były codziennie, a na zakończenie, w sobotę na skateparku na osiedlu Widok widzowie mogli oglądać performance Artiego Grabowskiego pt. CV. Performance Grabowskiego to skrótowe przejście przez życie szarego człowieka. Głównym rekwizytem akcji są białe drzwi. To biała karta „tabula rasy”, która podczas bardzo dynamicznej i tragikomicznej akcji, nabiera wręcz fizycznego ciężaru znaczeń i symboli. Poprzez przygważdżanie do nich całej masy tabliczek ze skrótami instytucji, z trzyliterowymi kodami oraz pokoleniowymi szyframi, drzwi obrastaj. „Tyją” upojone statusem społecznym i satysfakcją z udziału w wyścigu szczurów. WKU, MGR, NIP, PIN, ZUS, BMW… to wypełniacze. Jedyne co pewne to marginesy; początek DNA i koniec RIP - potem pozostaje tylko nadzieja, że CDN:

 

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Nie performance tylko występ się mówi. Taki trudny polski język? Przecież to Wasz ojczysty?

    Do Redakcji2015-06-18 08:42:25