skierniewickie.pl

Skierniewice: 3. Edycja eFeF zakończona (fotorelacja)

Poniedziałek 23.01.2012Paweł Bruger
Kobieta była tematem przewodnim tegorocznej, trzeciej już edycji imprezy organizowanej na cześć Federico Felliniego „eFeF Urodziny Mistrza. Inspiracje”. Również kobiety otrzymały w tym roku duży i małe eF-y.

Statuetkę Dużego eF dla animatora kultury w Skierniewicach otrzymała Krystyna Piotrowicz – organizatorka skierniewickiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica”. Statuetki Małego eF, corocznie przyznawane autorom najciekawszych filmów krótkometrażowych, w tym roku powędrowały do Pauliny Krokockiej, Pauliny Tartanus i Darii Tarnowskiej za film pt. „Sztuką jest ukryć kobietę”, Dagmary Kozłowskiej, Izabeli Jurkowskiej i Emilii Głuszczak za film pt. „Kobieta na przestrzeni czasu” oraz do Joanny Makowskiej i Anny Skoczeń za film pt. „Przestrzenie”.

- Widać wyraźnie, że co roku poziom konkursu jest coraz wyższy. W tym roku w szranki stanęły nie tylko filmy twórców ze Skierniewic, ale i z całej Polski – mówi Jarosław Barzan, znany w Polsce montażysta filmowy pochodzący ze Skierniewic, przewodniczący jury konkursu.Konkurs był jednak nie jedyną częścią tegorocznej imprezy. Program artystyczny rozpoczął się projekcją filmu „Miasto kobiet” F. Felliniego. Podczas sobotniego popołudnia i wieczoru w skierniewickim kinoteatrze Polonez wystąpili również artyści teatralni, pokazano wystawy zdjęć Adama Hanuszkiewicza i Piotra Krawczyka, których tematami były kobiety. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa biżuterii Doroty Jankiewicz oraz kolekcja ubrań "Mad Woman", którą wystawiła Małgorzata Sobiczewska.

O godzinie 18 w Piwnicy u Artystów wystąpiła żeńska część Teatru Realistycznego z przedstawieniem pt. Jestem. W „Polonezie” głównym punktem programu był koncert Ani Dąbrowskiej.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy (kliknij na zdjęcie powyżej). Fot. Mikołaj Sumiński.bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (8)
Dodaj komentarz
 • W pierwszym filmiku wyraźnie widać piersi. To teraz cale to "show" zajmuje się wspieraniem pornografii rzekomo artystycznej?

  NOIZ2012-01-26 13:58:18
  • :) ... Ta. Gratuluję myśli i czystości umysłu. Jak ktoś chce to się doszuka.

   :) yhm2012-01-29 19:17:00

 • Jak można wpisać się na uczestnictwo w konkursie nie będąc uczestnikiem kółka filmowego w MCKu?

  JA2012-01-25 13:07:53
  • Po prostu oddajesz swoją prace i tyle. Terminy i wszystko było podane bodajże na początku grudnia

   grte2012-01-29 13:21:56

 • Mikołaj jeszcze musisz trochę podszkolić się w tej fotografii. Nie kadruje się najważniejszych elementów/osób w centrum fotki... i postój te zdjęcia bo wyglądają jak po pijaku robione. Kilkanaście miesięcy w Skierniewickim Klubie Fotograficznym i studia fotografi chyba nie pomogły :)

  ARTz2012-01-23 23:36:58
  • Szału nie ma, ale trzeba mu przyznać że i tak jest lepiej niż było

   grte2012-01-29 13:21:16
   • napisali .... Richard Avedon i Helmut Newton :/

    bubu2012-01-29 23:43:42
    • I to właśnie powód, dla którego się na kółko foto miejskie nie wybiorę - kółko wzajemnej adoracji, które najlepiej wie jak zdjęcia wyglądać powinny, choć sami popełniają gnioty ;)))))))))))))

     Olo2012-04-10 21:26:04