skierniewickie.pl

Skierniewice: Obchody 555-lecia istnienia miasta

Poniedziałek 20.02.2012ou, bru
Podczas ostatniego weekendu (17-19 lutego) zainaugurowano rok obchodów 555-lecia istnienia Skierniewic. Były wydarzenia kulturalne, koncert zespołu Enej, a zwieńczeniem obchodów była niedzielna, uroczysta gala w kinoteatrze Polonez, podczas której nadano tytuł honorowego ambasadora Skierniewic oraz tytuły „Zasłużony dla miasta Skierniewice”.

Obchody 555. rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom rozpoczęto wystawą 4. Art Park Skierniewice w Młodzieżowym Centrum Kultury. W sobotę (18 lutego) pomimo niesprzyjającej pogody zaprezentowano emocjonujący spektakl teatru ognia Los Fuegos, historyczną wizualizację, w której przypomniano mieszkańcom historię powstania miasta oraz widowisko laserowe. Wieczór zwieńczył koncert zespołu Enej, na którym pojawiły się tłumy fanów. Ten koncert wzbudził najwięcej emocji wśród uczestników – hala sportowa przy ulicy Pomologicznej szybko się zapełniła po brzegi. Spóźnionych nie wpuszczano do środka.Część oficjalna obchodów odbyła się w niedzielę, 19 lutego. W kinoteatrze Polonez spotkało się wiele znanych osób ze świata polityki, biznesu oraz Kościoła. Patronami honorowymi zostali:  prezydent RP Bronisław Komorowski oraz arb. Józef Glemp. Prymas Polski zaszczycił obchody osobiście. Do Skierniewic przyjechali także przedstawiciele władz województwa w osobie marszałka Witolda Stępnia oraz Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Skierniewice otrzymał Aleksander Główka, Zasłużonym dla Miasta Skierniewice uznano Andrzeja Krokowskiego.

Podczas gali wręczono również tytuły Honorowych Ambasadorów Skierniewic. Zostali nimi: aktorka Tamara Arciuch i cukiernik Janusz Chojecki.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wydarzenia. Fot. Olga Urbanek i Paweł Bruger, Skierniewickie.pl

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • I co wynika z działalności tych "Ambasadorów"??? NIC!!! To jest obliczone na imprezę dla władzy, na nic wiecej!!! Ta pani nigdy i nigdzie nie wspomniała słowem,że pochodzi ze Skierniewic, mało ją to miasto obchodzi, bywa tu od przypadku do przypadku, nie jest zawodowo z naszym miastem związana..... Podobnie te kosmiczne pomysłu dot. rzekomej możliwości stworzenia tu uzdrowiska(na terenie popoligonowym, Zwierzyniec). To też jest obliczone na fanfary, bo kto tu będzie przyjeżdżał, jak obok jest Mszczonów, lepiej skomunikowany, lepiej rozreklamowany, już z funkcjonującymi basenami wykorzystującymi źródła. Amer. powiedzenie mówi,że najlepsze są często rozwiązania NAJPROSTSZE!!!!! Tylko oddanie za preferencyjne pieniadze sporej części po poligonie jest w stanie uratować ten teren, sprawić,że coś się będzie tam działo!!! Urzędasy już pokazali co potrafią, "dzięki" ich pomysłom niszczeje nieukończony Dom Pomocy Społecznej, niszczeje ogromna część b. koszar, rozkradany i dewastowany jest budynek po szkole muz. (na Lelewela)... TYLKO I WYŁACZNIE ZWYKLI LUDZIE mogą skorzystać na poligonie, jeśli zostanie on podzielony na małe działki, które będą za rozsądne kwoty sprzedawane , np.ratalnie młodym małżeństwom, INACZEJ BEDZIE JAK WYŻEJ!!!!! Władza jest powołana do maksymalnego pójścia na rękę zwykłym ludziom, do stasowania rozwiązań ZDROWOROZSĄDKOWYCH, do NIEPIĘTRZENIA TRUDNOŚCI!!!!!

    Art322012-02-21 20:15:24