skierniewickie.pl

Święto Wojska Polskiego 2015

Niedziela 16.08.2015

15 sierpnia w kościele garnizonowym i na Placu Jana Pawła II odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowstąpienia Maryi Panny – patronki parafii garnizonowej.

Kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, jak co roku składały delegacje parlamentarne, samorządowe oraz stowarzyszeń i organizacji lokalnych.

- Pierwszą po Bogu miłością jest miłość do własnej Ojczyzny – tak wielokrotnie podkreślał Prymas Tysiąclecia Stefan kardynał Wyszyński . Obecność nas wszystkich w tym szczególnym dniu jest przykładem, że nasza ojczyzna i jej przyszłość nie jest dla nas obojętna. Nasza historia pokazuje, że bez bohaterstwa, walki, ofiar i przelanej krwi, nie byłoby wolnej Polski - ... wolnych Skierniewic. Dlatego tak ważne jest by oddać hołd i pokłonić się nisko tym, którzy poświecili się i poświęcają na rzecz wolnej Polski. - mówił prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Po uroczystościach mieszkańcy miasta mogli wziąć udział w pikniku żołnierskim, gdzie oprócz występów artystycznych, można było również posmakować wojskowej grochówki, czy postrzelać w strzelnicy laserowej.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz