skierniewickie.pl

Udany Maj Syty Fest [zdjęcia]

Środa 31.05.2017Paweł Bruger

W ubiegły weekend w Skierniewicach wystartował nowy festiwal muzyczny – May Syty Fest. Czy będą kolejne edycje?

Imprezę skierniewicki magistrat zorganizował z dużym rozmachem – na płycie głównej Rynku miejskiego stanęła duża scena muzyczna, do Skierniewic przyjechały food trucki z ofertą kulinarną kuchni niemal całego świata. O wydarzeniu informowały reklamy we wszystkich znaczących mediach pomiędzy Łodzią a Warszawą, nie zabrakło również różnego rodzaju gadżetów reklamowych.

Już od godz. 17 w sobotę na płycie głównej Rynku zaczęli zbierać się miłośnicy muzyki alternatywnej, ze Skierniewic, ale również spoza miasta. Głównie jednak można było spotkać skierniewickich koneserów różnych gatunków muzycznych, którzy niegdyś cyklicznie spotykali się w lokalach muzycznych działających przy obecnym Centrum Kultury i Sztuki – w klubie Art De Grand, czy we wcześniejszych latach - w Muzie.- Bardzo fajny klimat imprezy, jest dobre jedzenie, można napić się piwa i posłuchać dobrej muzyki. Takie wydarzenia mogłoby się odbywać znacznie częściej, choć może nie potrzeba aż takiego rozmachu, który na pewno był kosztowny. – mówi Andrzej, skierniewiczanin i wielokrotny członek jury konkursów muzyki rock'owej.

Dla wyrafinowanych gustów muzycznych na scenie Rynku zagrał zespół Voo Voo z Wojciechem Waglewskim i Mateuszem Pospieszalskim. Podczas koncertu wystąpił również Xxanaxx, Małe Miasta, Red Emprez, a gwiazdą wieczoru był zespół Łąki Łan.

- Frekwencja była satysfakcjonująca. Cieszy fakt, że w plenerze zjawiły się osoby, które nie pojawiają się przy okazji większości imprez „pod chmurką". Trzeba pamiętać, że mieliśmy do czynienia z wyjątkowo trudnym, świadomym odbiorcą muzyki alternatywnej. Dzięki przemyślanej promocji udało się jednak przekazać wieści, że właśnie w Skierniewicach dzieje się coś ciekawego. Jesteśmy zadowoleni. – tłumaczy Przemysław Rybicki, rzecznik prasowy skierniewickiego magistratu.

Organizatorzy zapowiadają, że nowa formuła festiwalu będzie brana pod uwagę podczas organizacji imprez masowych przez ratusz w przyszłym roku.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz