skierniewickie.pl

Żyrardów: Maraton Pływacki już za nami [fotorelacja]

Wtorek 23.08.2011
fot.: Aqua Żyrardów
Przepiękna pogoda przywitała 30 maratończyków z całej Polski nad Zalewem Żyrardowskim w minioną niedzielę, 21 sierpnia.
 
-Miła  atmosfera i sympatyczni ludzie sprawiają, że przyjeżdżamy do Żyrardowa - powiedział Jacek Thiem, Sekretarz Komisji Masters przy Polskim Związku Pływackim.

Maratony pływackie cieszą się w naszym kraju coraz większym powodzeniem, a zawodnicy startują w nich nie tylko ze względu na nagrody, ale głównie na sportowy tryb spędzania wolnego czasu.

Celem maratonu była popularyzacja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku  nad wodami oraz pływania w każdym wieku. Tegoroczny maraton przyczynił się również do  integracji i współdziałania służb ratowniczych. W zabezpieczeniu pomagali członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych i WOPR-ów  z Żyrardowa i Rawy Mazowieckiej oraz harcerze z Hufca ZHP Żyrardów.Należy podkreślić, że organizacja zawodów pływackich na wodach otwartych wymaga użycia dużej ilości sił i środków ratowniczych, medycznych, płetwonurków oraz sprzętu motorowodnego.
 
Przygotowane zostały  cztery trasy wyścigowe na dystansach od 500 do 2900 m. Statuetki i medale okolicznościowe ufundowane przez Prezydenta Żyrardowa oraz organizatorów wręczali: Prezes WOPR Województwa  Mazowieckiego - Paweł Błasiak, Prezes WOPR Województwa Łódzkiego Andrzej Jankowski  oraz W-ce Prezes  WOPR Województwa Mazowieckiego ds. Sportu Dariusz Małkowski.

Podsumowując tegoroczny maraton Prezes Mazowieckiego WOPR Paweł Błasiak podkreślił, że Zalew Żyrardowski jest bezpiecznym akwenem i udzieli wszelkiej pomocy, aby nasze zawody  uzyskały status Maratonu Mazowieckiego oraz w pozyskaniu koniecznych do tego środków.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz