skierniewickie.pl

Tomasz Przybysz: Połączenie placówek sportowych to zmiana pozytywna

Wtorek 26.06.2012Małgorzata Wiśniewska
Po połączeniu OSiR i pływalni NAWA prezes przybysz ma więcej pracy. Fot. Skierniewickie.pl
Zaczyna się sezon wakacyjny. Jak co roku największe oblężenie w ciepłe dni przeżywa zalew Zadębie. Zapytaliśmy przy tej okazji prezesa OSiR NAWA Tomasza Przybysza o ten obiekt, a także o funkcjonowanie w nowej, połączonej spółce miejskiej.

Skierniewickie.pl: Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. W Skierniewicach są dwie plaże. Jak wiadomo jedna dzika, niezagospodarowana. Czy są  jakieś plany w związku z tą plażą?

Tomasz Przybysz: Nie, ona zostanie niezagospodarowana, nie będzie plażą strzeżoną. Jedna plaża, która jest przy ulicy Konwaliowej wystarczy. Dwie plaże strzeżone na jeden zalew to byłoby za dużo, nie jesteśmy miejscowością wypoczynkową.

Skierniewickie.pl: Wielu skierniewiczan spędza wakacje nad zalewem, czy w tym roku mogą czuć się bezpiecznie? Jakie czynności zostały wykonane aby przygotować zalew do sezonu?

TP: Jak zawsze będzie strzeżona plaża przy ulicy Konwaliowej. Na okres Euro jest uaktywniony ogólnopolski telefon alarmowy 601 100 100. Jeśli cokolwiek się dzieje to dzwonimy pod ten numer i on kieruje nas na straż obecną nad zalewem. Jeśli ktokolwiek coś zobaczy, coś się stanie wtedy należy zadzwonić. Ratownicy będą mieć dyżury przedłużone w trakcie wypożyczania sprzętu w okresie weekendu. Natomiast teraz, w okresie Euro mamy do 0.00 w nocy dyżury ratowników.Skierniewickie.pl: Co sprawiło najwięcej problemów w przygotowaniu skierniewickiego zalewu do okresu wakacji?

TP: Co roku jest podobnie z racji tego, że kąpielisko jest położone na rzece, tzn. że jest przepływowe. Ponad zalewem mamy pola, lasy, także po opadach nawozy schodzą do wody. Zalew jest przez to dobrze użyźniony, dlatego mamy duże niebezpieczeństwo, że woda może zakwitnąć. Tym bardziej, że przepływ wody nie jest najszybszy. Sanepid bierze próbki, prowadzone są badania, mamy nadzieję, że nic się nie będzie działo. Co roku sprowadzane jest 120 ton piachu na plażę.

Skierniewickie.pl: Zmieńmy temat. Widzimy dużo zmian w Skierniewicach, połączą się dwie placówki kulturalne Mok i Mck. Wcześniej złączyły się Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pływalnia Miejska Nawa. Czy w związku z tym odczuwa Pan jakieś zmiany w swojej pracy?

TP: Zmiany są oczywiste, gdyż powiększyła się liczba obiektów podległych. Praca jest w miarę zbliżona, tylko więcej jest obiektów i trochę więcej zajęć.

Skierniewickie.pl: A więc zmiana pozytywna, czy negatywna?

TP: Oczywiście według mnie jest to zmiana pozytywna, dlatego że to są dwie jednostki, które pracują jakby w tym samym sektorze. W większości miast placówki są połączone, w Skierniewicach też tak jest.Skierniewickie.pl: W Skierniewicach głośno było o zwolnieniach ludzi, którzy po połączeniu dwóch placówek sportowych mieli zostać bez pracy. Co się z nimi stało?

TP: Po przyłączeniu dwóch spółek było do przewidzenia, że część osób będzie musiała stracić pracę. Musiały być redukcje aby stanowiska się nie dublowały.

Skierniewickie.pl: Czy Ci ludzie dostali jakąś pomoc bądź inną pracę?

TP: Część odeszła. Zostali nie tyle zwolnieni, co po prostu nie chcieli podjąć pracy - dostali propozycje zatrudnienia, ale zrezygnowali.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (8)
Dodaj komentarz
 • Dostali propozycje pracy ale odeszli bo zaproponowaliście im zamianę dyrektorskich stołków na cieciowe. Ale przecież dla ziomali z nadania musiało się znaleźć miejsce. Nie prawdaż?

  Adam2013-04-05 10:41:56

 • czy to przejdzie

  nobody2012-07-17 16:34:43
  • ale jaja to przeszło

   nobody q22012-07-17 16:35:22

 • Na tzw. szarego człowieka WŁADZA MA TOTALNIE ZA PRZEPROSZENIEM W Y L A N E, nikogo nie interesuje, czy masz pracę, czy szukasz, czy musisz dojeżdżać czy nie musisz, władza ma to w d..e. Wykupione są strony w lokal. gazecie (-tach), gdzie co jakiś czas pokazane są zdjęcia urzędasów i relacje z jakis śmiesznych imprez, po to tylko by umiejętnie ludziom oczy zamydlic,że "cos się robi". Materiały owe opłacane są z miejskich pieniędzy. Rządzi banda bezczelnych krętaczy o mentalności powiatowych sekretarzyn pezetperu, zachachmęcić, oszukać,ściemnić, może "ciemny lud" kupi. I to bez wzgl. na ugrupowanie, można być czerwonym, można latać co niedziela do kościoła i można iść w "Marszu dla Rodziny", bez znaczenia..... Gigantyczny miejski majątek jest marnotrawiony od lat, "ściemnia się" mieszkańcom,że ma tu powstać jakieś "zdrojowe osiedle", spora część koszar rozpiepszona i rozkradziona, Dom Pomocy niedokończony (od 1999 r. !!!!!), drogi podziurawione, budynek po szk.muz. dewastowany i rozkradany, harcerzy tez próbuje się "robić w konia" odbierając im siedzibę (w parku, włożyli w jej renowację ok. 200 000 zł !!!)...Za to kwitnie kolesiowa republika, gdzie żona robi projekty , a mąż w ramach działania "władz" jej je zleca. Konserwator twierdził,że blok koło dworca będzie go (tz.dworzec) zasłaniał jeśli zostanie dostawione jeszcze jedno piętro i ...konserwator zdanie zmienił, piętro jest dobudowywane...Koniunktura w mieście wygląda "świetnie", vide: puste, świeżowybudowane segmenty np.na Kozietulskiego ,Trzcińskiej...

  Art322012-06-27 14:02:18

 • proponuję, żeby prezes P też się zatrudnił na miesięczne umowy zlecenia:)

  owdew2012-06-27 11:14:56

 • NIEPRAWDA nie wszyscy dostali propozycje pracy, urząd powtarza wciąż te same kłamstwa. A przyjęcia nowych pracowników nadal trwają. Czy likwidacja OSiR została zakończona? Czy wynikające z audytu oszczędności finansowe zostały osiągnie? Proszę o konkretne informacje, a nie mydlenie oczu. Jesteśmy wyedukowanym społeczeństwem i potrafimy czytać bilans.

  sympatyk2012-06-26 19:06:27
  • A ja poproszę ten bilans za 2012. Współczuję Państwu serdecznie. Niestety na razie jestem przekonany, że Państwa sytuacja + deficyt superjednostki sportu, to wypisz, wymaluj scenariusz połączenia jednostek kultury. Dlatego proszę o więcej informacji. Ile było etatów wcześniej w jednostkach sportu, ile jest teraz w superjednostce. Jakie były przygody jednostek oddzielnie, a jakie zamknął nowy ośrodek w 2012. Czy to faktycznie była oszczędność, czy robienie mieszkańców w balona i pozbycie się kilku pracowników?

   skierniewiczanin2013-04-05 12:20:12