skierniewickie.pl

Dobry występ szachistów z KS „Piątka” podczas szachowych mistrzostw Europy

Piątek 22.12.2017

W dniach 15 - 17 grudnia br. w Hali Widowiskowo - Sportowej SPODEK w Katowicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, w których dobry występ zaliczyli szachiści Klubu Szachowego "Piątka " działający przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Mistrzostwa Europy były otwarte dla wszystkich zawodników reprezentujących Federacje Szachowe zrzeszone w Europejskiej Unii Szachowej, niezależnie od tytułu i rankingu. Skierniewicki klub szachowy "Piątka " działający przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących reprezentowali: Maria Sokół, Zuzanna Łukasik, Radosław Psyk, Włodzimierz Psyk, Franciszek Bartosik, Antoni Bartosik i Michał Słomczewski. Mistrzostwa Europy zgromadziły rekordową liczbę sportowców – na zawody zgłosiło się ponad 1200 osób, w tym niespotykana liczba arcymistrzów z całej Europy. Nie mogło również zabraknąć utytułowanego Skierniewiczanina, który pierwsze szachowe kroki stawiał w "Piątce" u boku trenera Bogusława Bodera, Grzegorza Gajewskiego.
Honorowy patronat nad Mistrzostwami Europy objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Młodzież ze Skierniewic spisała się na medal – pomimo, że medalu tym razem nie udało się przywieźć. Ale jak mówi porzekadło... co się odwlecze to nie uciecze.
Najlepiej na zawodach wypadła Marysia Sokół zajmując X miejsce na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych (klasyfikacja dziewcząt do lat 14). Zaraz za Marysią na XVII miejscu uplasowała się Zuzanna Łukasik. Na uwagę zasługują również: wysokie XIII miejsce Radka Psyka (grupa chłopców do lat 18) oraz XXI miejsce Włodka Psyka (grupa chłopców do lat 10) na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych.
Mistrzostwa wpiszą się w życiorysy naszych szachistów jako kolejne nowe doświadczenie, które z pewnością wzbogaci ich bagaż szachowy. Wszyscy zyskali oczka na rankingach FIDE, co tylko potwierdza, iż udział w Mistrzostwach Europy był okazją do polepszenia swojej pozycji na europejskich listach szachowych.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz