skierniewickie.pl

Dobry występ zawodników UKS NAWA Skierniewice

Środa 26.07.2017

W dniach 19-21 lipca w Warszawie odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017, w której wzięli udział zawodnicy UKS Nawa Skierniewice.

Grupa juniorów starszych skierniewickiego klubu uczestniczyła w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w w Sportach Letnich Mazowsze 2017 najważniejszej sportowej imprezie po Mistrzostwach Polski Seniorów. Wśród najszybszych 17-18 latków najlepsze lokaty zajmowała 17 - letnia Kornelia Walz, która dzielnie walczyła w wyścigach sprinterskich ze starszymi koleżankami fundując nam każdego dnia mistrzostw finały ze swoim udziałem. Pierwszego dnia zawodów zajęła wyśmienite siódme miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym, gdzie do medalu zabrakło jej tylko i aż 36 setnych sekundy. Kornelia wystąpiła również w finałach B w konkurencji 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym znacznie wygrywając te wyścigi, zajmując ostatecznie jedenaste miejsca w Polsce. W konkurencji 50 m stylem klasycznym również zakwalifikowała się do finału B, w którym dopłynęła na trzeciej pozycji.
Podczas pierwszego dnia olimpiady pływackiej w finale na dystansie 100 m stylem motylkowym popłynął Szymon Dębski zajmując w rywalizacji siódme miejsce w finale B.
Podczas drugiego dnia wielką niespodziankę zafundował nam Łukasz Chmielowiec w konkurencji 50m stylem motylkowym, który w eliminacjach zajął 20 miejsce czyli ostatnie premiowane do startu w wyścigu finałowym, w którym popłynął poprawiając swój czas z eliminacji i awansując na czwarte miejsce w finale B.
Ostatni dzień przyniósł po raz kolejny emocje w wykonaniu Szymona Dębskiego tym razem na dystansie dwa razy dłuższym w konkurencji 200m stylem motylkowym. Szymon bardzo mądrze rozgrywając wyścig eliminacyjny najpierw zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki w kraju, następnie w finale poprawiając czas utrzymał swoją lokatę z eliminacji.
W bloku finałowym w konkurencjach drużynowych nasz klub reprezentowali chłopcy płynący w sztafetach 4x200m stylem dowolnym; 4x100m stylem dowolnym; 4x100m stylem zmiennym w składzie Bartosz Brodowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec, Szymon Dębski. Sztafeta zajmowała kolejno czternaste, jedenaste oraz czternaste miejsce w kraju.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz