skierniewickie.pl

Judoka Paweł Mróz z kwalifikacją do Pucharu Świata

Środa 15.02.2017

Skierniewicki judoka Paweł Mróz wywalczył brązowy medal podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów. Dzięki temu skierniewiczanin zakwalifikował się do Pucharu Świata Seniorów, który odbędzie się na początku marca w Katowicach.

Były to zawody rankingowe Polskiego Związku Judo. Po długiej przerwie skierniewiczanin podją decyzję o starcie na arenie ogólnopolskiej.

- Moja forma stała pod dużym znakiem zapytania, ale wraz z moim aktualnym trenerem Krzyśkiem Ciszewskim, który podjął się przygotowania mnie do tych zawodów, byliśmy dobrej myśli. Niestety w pierwszej walce przegrałem z zawodnikiem z Gdańska, Markiem Leszkiem. Pozostał niedosyt ponieważ przez większą część walki wygrywałem na małe punkty, jednak pod koniec zabrakło siły i przeciwnik złapał mnie w trzymanie. - opowiada Paweł Mróz.

Kolejne walki jednak rywal przegrał, dzięki temu skierniewiczanin mógł wystartować w repasażach, w których pokonał m.in. aktualnego wicemistrza Polski Kamila Niedzielę z Gliwic. Pozostała walka o brązowy medal z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski - Patrykiem Brońcem z Warszawy. Spotkanie to Mróz rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w dogrywce.

Dzięki udanym startom Paweł Mróz zakwalifikował się do Pucharu Świata, który odbędzie się 4-5 marca w Katowicach, gdzie jest szansa na zakwalifikowanie się do kwietniowych Mistrzostw Europy. Mróz przeciera szlaki, bo dotychczas żaden skierniewicki judoka nie występował w Pucharze Świata.

Paweł Mróz jest wychowankiem MMKS Wojownika Skierniewice. Jego dotychczasowym trenerem był Jerzy Gołębiewski, aktualnie Mróz kontynuuje samodzielną karierę pod okiem swojego kolegi z dawnego klubu, Krzysztofa Ciszewskiego.

- Ciesze się, że współpraca między Krzyśkiem a mną się układa. Kolejne starty planujemy w maju, wrześniu a imprezą docelową są Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec listopada. - mówi Mróz.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz