skierniewickie.pl

Polska - Bułgaria 2:0

Czwartek 04.03.2010Radio RDC, sport.tvp.pl
W tym meczu Bułgaria była dla nas równorzędnym rywalem. Ale to Polska wykorzystała sytuacje i wygrała.

Pierwsze 20 minut meczu Polska - Bułgaria wskazywało na to, że Polacy postanowili ten mecz wygrać. Ofensywne ustawienie Polaków 4-3-3 zdawało jednak tylko sprawdzian w środku pola. Z przodu jedynie, na co było stać naszych napastników, to na silny presing tuż przy polu karnym rywali.

Później gra nieco się ustabilizowała. Bułgarzy pokazali, że są równorzędną drużyną, a Tomasz Kuszczak zaliczył niepewną interwencję.

Nic więc dziwnego, że pierwszy celny strzał w meczu Polska - Bułgaria padł ze strony podopiecznych Franciszka Smudy dopiero w 41. minucie kiedy to po uderzeniu Dudki, piłkę spod poprzeczki szczęśliwie wybijał bramkarz gości. Właściwie od tego momentu gra Polaków była taka, jaką zapowiadał trener Smuda i oczekiwali polscy kibice.

W 42. minucie po solowej akcji Jakuba Błaszczykowskiego, który postanowił nie podawać, ale silno strzelić padła pierwsza bramka dla Polski.

W ostatniej minucie pierwszej połowy, w meczu Polska - Bułgaria mogło być już 2:0. Po kolejnym dobrym rozegraniu Błaszczykowskiego i strzale w słupek, Peszko mógł podwyższyć rezultat, ale trafił w bramkarza.

W drugiej połowie, Polacy poderwani bramką jeszcze bardziej atakowali. Dobrym strzałem pod poprzeczkę popisał się Maciej Rybus. W 62. minucie po klasycznym kontrataku, który wyprowadził Błaszczykowski, atomowym uderzeniem popisał się Robert Lewandowski. W meczu Polska - Bułgaria było 2:0.

Po bramce Lewandowskiego było jeszcze kilka szarpnięć polskiej reprezentacji, jednak nie tyle ofensywnych, by zagrozić bramce Bułgarii. Wysoko ponad bramką strzelali Błaszczykowski, Kowalczyk i Murawski.

Polska - Bułgaria 2:0 po niezłym - momentami - meczu. Spotkanie równorzędnych piłkarsko drużyn stwarzających sobie okazje, ale skuteczni w tym dniu byli tylko Polacy.

Bramki: Jakub Błaszczykowski 42, Robert Lewandowski 62

Polska: 1. Tomasz Kuszczak - 3. Marcin Kowalczyk, 17. Kamil Glik, 14. Michał Żewłakow, 5. Dariusz Dudka - 16. Jakub Błaszczykowski (78, 23. Patryk Małecki), 8. Rafał Murawski (85, 4. Maciej Sadlok), 18. Radosław Majewski (46, 24. Maciej Rybus), 10. Ludovic Joseph Obraniak (46, 7. Maciej Iwański), 15. Sławomir Peszko (59, 20. Tomasz Jodłowiec) - 9. Robert Lewandowski (74, 21. Dawid Nowak).

Bułgaria: 1. Dimityr Iwankow - 16. Żiwko Miłanow, 6. Stanisław Angełow, 15. Iwan Iwanow (77, 3. Jordan Milijew), 5. Weselin Minew (87, 23. Kostadin Stojanow)- 7. Błagoj Georgijew (69, 20. Martin Kamburow), 18. Georgi Syrmow, 10. Stilijan Petrow, 13. Iwelin Popow (46, 13. Welizar Dimitrow), 8. Czawdar Jankow (77, 21. Iwan Stojanow) - 9. Dimityr Berbatow (46, 11. Waleri Bożinow).