skierniewickie.pl

Udany występ szachistów skierniewickiej Piątki

Piątek 14.04.2017

Piąte miejsce w grupie i prawo do startu w Mistrzostwach Polski w 2018 roku, a także możliwość udziału w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 12 wywalczył Jakub Mechliński podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 12 i 14 lat w Szachach Klasycznych które odbyły się w Drzonkowie niedaleko Zielonej Góry.

Zawody były częścią XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. W każdej z grup wiekowych brało udział 46 najlepszych zawodników z całej Polski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Wśród nich było kilkoro członków szkolnego Klubu Szachowego Piątka Skierniewice, działającego przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących.
Najlepszy wynik osiągnął Jakub Mechliński - zajął 5 miejsce w grupie chłopców do lat 12, zdobywając 6.0 punktów. Kuba wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Polski w 2018 roku, a także możliwość udziału w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 12. Bardzo udany turniej miał również Mateusz Wysocki, który zdobył 5.0 punktów i uplasował się na 16 pozycji.
Wysokie 10 miejsce w grupie dziewcząt do lat 12 zajęła Zuzanna Łukasik, zdobywając 5.5 punkta. Uzyskała także możliwość występu na Mistrzostwach Europy. Maria Sokół zdobyła 4.0 mocne punkty, dodatkowo znacznie poprawiła swój ranking FIDE, wygrywając z mocniejszymi zawodniczkami.
W grupie chłopców do lat 14 Maciej Strzelecki wywalczył 5.0 punktów i zajął 16 lokatę, zdobywając kilkadziesiąt punktów FIDE. Maciej Ciesielski także walczył dzielnie, starając się zdobywać cenne punkty.
Warto dodać, że w marcu w Ustroniu odbywały się analogiczne zawody dla starszych juniorów, w których Radosław Psyk zdobył 11 miejsce w grupie chłopców do lat 16.