skierniewickie.pl

VIII Nocny Półmaraton Skierniewicki

Czwartek 17.06.2021

Tylko do piątku - 18 czerwca trwać będą zapisy online na VIII Nocny Półmaraton Skierniewicki, który już 26 czerwca odbędzie się nad skierniewickim Zalewem Zadębie.

21 km będą mieli do pokonania śmiałkowie, którzy wezmą udział w trzeciej w tym roku imprezie biegowej.

Sezon biegowy 2021 trwa w najlepsze. Po Biegu Zielonego Jabłuszka i zaległym Biegu Niepodległości, przyszła pora na kolejną imprezę dla wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu. 26 czerwca nad miejskim Zalewem Zadębie rozegrany zostanie II etap skierniewickiej triady biegowej, a zawodnicy przebiegną odcinek 21 kilometrów. Wszystko w ramach ósmego już nocnego półmaratonu.

- To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić sobotni wieczór. Niech zachętą będą nie tylko piękne okoliczności przyrody nad Zalewu Zadębie, ale także nocna pora biegu, który wystartuje tuż po zachodzie słońca. Będzie trochę chłodniej, co z pewnością pozwoli poprawić swoje życiówki – zachęca Marek Kujawski, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Biegacze wystartują punktualnie o godz. 22:00. Finisz i dekoracja zwycięzców planowana jest na godz. 1:00 w nocy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy już teraz apelują o zapisy przez internet. [ZAPISY TUTAJ – do 18 czerwca!]

- To już ostatnie chwile aby poczuć magię Nocnego Półmaratonu na własnej skórze. Rejestracja on-line kończy się 18 czerwca o godz. 23:59. Zachęcamy do wybrania tej formy zapisów. Na spóźnialskich, będzie też opcja rejestracji w dniu zawodów, jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany. Biuro będzie czynne w dniu zawodów od godz. 19:00 – zachęca Monika Szyszczyńska, dyrektor ds. Sportu OSiR.

Zaplanowana trasa ścieżkami Zalewu Zadębie będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Program imprezy:
START/META i Biuro Zawodów - Skierniewice Zalew "Zadębie" od ul. Konwaliowej
19:00 – 21:00 Biuro Półmaratonu – wydawanie numerów startowych
21:40 – 21:50 Zbiórka zawodników Półmaratonu
22:00 Start Półmaratonu
23:15 – 01:00 Finisz zawodników Półmaratonu
01:00 Dekoracje zwycięzców, losowanie nagród, zamknięcie zawodów
[źródło: UM Skierniewice]

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz