skierniewickie.pl

Wielki sukces skierniewickiego KS PIĄTKA

Czwartek 19.07.2018

Radek Psyk mistrzem Europy, Maciek Rak srebrnym medalistą w szachach błyskawicznych a trener Bogusław Boder trenerem najlepszej szkoły szachowej w Europie - to ogromny sukces skierniewickiego KS PIĄTKA wywalczony podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Szkół, które odbyły się w dniach 29.06 – 08.07 br. w Krakowie.

Szachiści skierniewickiej „Piątki" w wakacje nie odpoczywają. Tym razem zagościli w Krakowie, gdzie w dniach 29.06 – 08.07.2018 odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Europy Szkół. W imprezie uczestniczyło 323 zawodników z całej Europy, od Kaukazu do Wysp Brytyjskich, od brzegów Morza Śródziemnego do Finlandii. Szachiści mierzyli się w 6 kategoriach wiekowych , w podziale na dziewczęta i chłopców.

Zawodnicy pod kierunkiem Bogusława Bodera nie zawiedli, wspaniałym występem pokazali charakter i moc, potwierdzili, że skierniewickie szachy juniorskie nie tylko dominują w Polsce, ale również słychać o nich w Europie.

Radosław Psyk został Mistrzem Europy w kategorii Open do lat 17,w szachach klasycznych. Po 9 rundach odnotował na swoim koncie 7 dużych punktów i minimalnie, dodatkową klasyfikacją (tzw. S.B.) wyprzedził reprezentanta Gruzji – Nikolza Petriashvili – zwycięzcę zeszłorocznych zawodów, które odbyły się w Czarnogórze, brąz wywalczył Halit Kaan Kesign , reprezentant Turcji z dorobkiem 6 punktów.

Po morderczych i długich zmaganiach, niektóre partie trwały blisko 6 godzin, sukcesem jest 6 miejsce w tej kategorii Maćka Raka, w bezpośrednim pojedynku nasi szachiści zremisowali, oraz 9 miejsce debiutanta Mateusza Wysockiego w kategorii Open 13.

W przerwach pomiędzy partiami klasycznymi szachiści nie odpoczywali, równolegle rozegrano turniej szachów błyskawicznych, gdzie Maciek Rak zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy w Bliztu.

W dodatkowej klasyfikacji punktowej „Piątka" została najlepszą Szkołą szachową w Europie.