skierniewickie.pl
Jak co roku tysiące kierowców wyruszą w podróż z okazji dnia Wszystkich Świętych. Na drodze spodziewać się można wielu utrudnień - zmian organizacji ruchu, korków czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Poważnym zagrożeniem są nietrzeźwi kierowcy. W ubiegłym roku między 29 października, a 1 listopada polska policja zatrzymała 1 880 takich osób.
Na zachodzie Europy dość duży procent stanowią auta napędzane silnikami Diesla. Np.: w Austrii czy we Francji poziom ten dochodzi do 70 a nawet  do 80 %. Jak postrzegany jest silnik Diesla w naszym kraju? O to zapytałem Wojciecha Masalskiego, dyrektora handlowego Fiat Auto Poland.
Pora jesieni to większa ilość deszczowych dni, wcześnie zapadający zmrok oraz częstsze mgły. Do tego należy dodać nieoświetlonych pieszych oraz rowerzystów. Dlatego dzisiaj na te wszystkie czynniki uczuli nas nadkomisarz Tomasz Rochmiński.
W tym roku firma Bridgestone obchodzi 80. rocznicę swojego powstania wkraczając w nową erę swojej działalności.  I choć do zimy mamy jeszcze trochę czasu to już teraz na rynek  wprowadzono nową zimową oponę Blizzak. Opowie i niej Dariusz Mindał z działu technicznego Bridgestone Sales Polska. Gościem specjalnym spotkania był Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych Kajetan Kajetanowicz, którego zapytałem o kilka istotnych rad, które warto wziąć sobie do serca. Jednak program rozpoczniemy od przedstawienia Forda Mondeo.
Choć wakacje i urlopy kończą się to jednak warto poświęcić trochę czasu na przypatrzenie się autom typu "cabrio" i "roadster", które jak się okazuje mogą nam służyć przez cały rok. Dzisiejszy Automagazyn w "Rozmowie na LUZIE" wraz z Piotrem Migasem w całkiem luźny sposób o zaletach i wadach wybranych modelach zaprasza Krzysztof Czapnik.
Prototypowe modele stanowią zawsze zagadkę. Nigdy nie wiadomo czy producent zdecyduje się na wprowadzenie go do produkcji, czy też nie. Skoda pokazała dziennikarzom  prototypowego  roadstera Skoda RS 2000, o którym nieco więcej powie Marcin Weksej ze Skoda Auto Polska. Maciej Wisławski kontynuować będzie pogadankę na temat akcji „Siemanko”.
Dzisiejszy Automagazyn w  "Rozmowie na Luzie"  poświęcony jest technologii przyszłości jaką jest napęd hybrydowy. Postaramy się przybliżyć niektóre modele na rynku oraz ich wady i zalety. Będą to Toyota Prius, Infiniti M Hybrid oraz Smart. Na program zapraszają Krzysztof Czapnik oraz Piotr Migas.
Rzadko się zdarza, aby firma jednocześnie zaprezentowała trzy całkowicie nowe modele. Tak właśnie zrobił Hyundai prezentując i40, Elantrę, oraz sportowy model Veloster. O tych modelach opowie Piotr Ziarkowski, szef marketingu Hyundai Motor Poland. Czasem na tego rodzaju pojazdy mówi się „woły robocze”. Ich właściwości jezdne zwłaszcza w trudnym terenie nie mają sobie równych. Toyota – obchodzi 60- lecie napędu 4x4, a takie samochody jak Land Cruiser, Hilux czy Rav 4 stały się ikonami tego rodzaju napędu. Jednak kto był pierwszy? Jeep czy Toyota?