skierniewickie.pl

Skierniewice: Parkometry w mieście już od lipca

Środa 01.06.2011bru
Skierniewice: Parkometry w mieście już od lipca. Dwa parkometry będą ustawione w Rynku. Fot. Skierniewickie.pl
Skierniewiccy radni jednogłośnie przyjęli w piątek uchwałę o wprowadzeniu parkometrów w strefach płatnego parkowania w mieście. Tym samym każda godzina postoju będzie nas kosztowała 2 złote.

Na piątkowej sesji radni jednogłośnie zgodzili się na projekt uchwały wprowadzającej nowy taryfikator opłat za parkowanie w wyznaczonych strefach w Skierniewicach. Od lipca będzie to 2 złote za każdą rozpoczętą godzinę. Dzisiaj za pierwsze pół godziny mieszkańcy płacą 50 gorszy, a za każdą godzinę złotówkę.
 
Dotychczas opłaty za parkowanie pobierali pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta, ale ich zarobki przewyższały wpływy z parkingów, dlatego miasto nie chce dłużej dokładać.

- 2 złote to średnia krajowa stawka za takie parkowanie, zaznaczmy tutaj też, że miastu nie chodzi o zysk z parkowania, ale o to, aby do tego nie dokładać – mówi Stanisław Lipiec, naczelnik Wydziału Komunikacji skierniewickiego ratusza – zyskiem mają być wolne miejsca w centrum miasta tak, aby każdy mógł swobodnie zaparkować. – dodaje naczelnik.



Dotychczasowych pracowników ZUM pobierających opłaty zastąpią cztery parkometry, ich obsługą zajmie się najprawdopodobniej Straż Miejska i to ona będzie również odpowiedzialna za wręczanie mandatów tym kierowcom, którzy nie zechcą płacić za postój.

W nowej uchwale Rady Miasta rozszerzono również strefę płatnego parkowania. Dwa parkometry będą zainstalowane w Rynku, kolejny w ulicy Żwirki Wigury (na odcinku Rynek-Jagiellońska) oraz na ulicy Senatorskiej.

dobry
Ocena:
Komentarze (19)
Dodaj komentarz
  • ziomki ze Żwirki szybko się zajmą tymi parkometrmi

    lumix2011-06-02 12:14:32
    • kiedyś tam mieszkały ziomki ale teraz to jakaś gówniarzeria

      zbyszko2011-06-03 08:27:59
      • Ziomki zajmą się autami przyjezdnych,którzy teraz parkują na parkingach osiedlowych i podwórkach wokół rynku.

        boja2011-07-15 22:54:50

  • hmmm wszystko dla zysku.... a gdzie polityka prospołeczna? może warto by pomyśleć o osobach niepełnosprawnych, starszych i wprowadzić dla nich jakieś zniżki? a dlaczego? ponieważ, mają niskie świadczenia i 2 zł to bochenek chleba, a tez mają prawo zrobić zakupy chemiczne w rossmanie, poza tym to normalni ludzie i mają prawo normalnie żyć i nie być ograbiani przez państwo - tu lokalny samorząd.

    anka2011-06-02 12:13:59
    • biedny emeryt samochodem nie jeździ tylko pieszo chodzi;)

      lumix2011-06-02 12:15:28
      • może mieć starego i rozklekotanego forda albo inny samochód, bo samochód to nie oznaka luksusu ale środek transportu, są samochody przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych - na wózkach - np samochód z automatyczną skrzynią biegów (nie ma potrzeby używania lewej nogi) i moduł ręczny gaz-hamulec (zastępuje pracę prawej nogi).

        zzzzzzzzzzzzz2011-06-02 12:19:34

  • Ludzie nie będą mieli zajęcia a parkometry są o wiele droższe. Po pierwsze trzeba je kupić i zpłacić jednorazowo jak za klika lat pracy kilku ludzi. Następnie trzeba będzie płacić za konserwację i obsługę. Dojdą dodatkowe zadania dla straży miejskiej, która podobno już i tak na nadmiar pracy:). Przypomnijmy sobie co było ze słynnym fotoradarem (kilku ludzi przez kilka misięcy zajowało się tylko tym i miasto poniosło straty). Tym razem bedzie tak samo. Tylko po co ludzie mają parkować w centrum? Przecież parking przy Tesco czy Kauflandzie jest bezpłatny:)))

    Zombi2011-06-02 11:05:52
    • Każdy by chciał podwieźć 4 litery pod sam sklep ale niestety nie dla wszystkich wystarczy miejsca:)

      odd2011-06-02 11:16:43

  • Nie wiem jak wam się wydaje ale dla mnie to jest złodziejstwo. I nie chodzi o 50gr czy 2PLN ale o sam fakt strefy płatnego parkowania w skce. I tak wczoraj 50gr w rynku, jutro 2PLN w senatorskiej i żwirki a jutra 10PLN i kolejne ulice. I dojdzie to takiego absurdu żeby zaparkować w centrum miasta nie będzie zwykłych mieszkańców skierniewic stać, po za radnymi ale zapomniałem oni są niezwykli. MIASTO TO NIE FIRMA!!!!!

    MIASTO TO NIE FIRMA 2011-06-01 12:01:08
    • to nie jest sposób na wyeliminowanie ruchu. do tego trzeba po prostu budować parkingi. na zachodzie wszędzie w centrum są piętrowe, ale u nas to się nie uda, bo przecież trzeba galerię na reymonta postawić. a gdyby tam np stał parking piętrowy to problem parkowania byłby załatriony. wtedy w centrum mogłoby byc nawet po 20 pln, ale pięterowy za darmo i sprawa byłaby załątwiona. tylko że wtedy ktoś nie zrobiłby interesu na galerii....

      cybusszek2011-06-01 12:32:35
      • To trzeba było to podpowiedzieć właścicielowi placu, czyli znanemu cukiernikowi, żeby zamiast spylać go pod galerię, wybudował parking:) Ale i tak Trębol winny, a Kartaginę trzeba zburzyć.

        kicia2011-06-02 13:34:11
      • o czym ty mówisz - króliczek i wszyscy jego znajomi nigdy by się nie zgodzili na takie marnotrastwa żeby ludziom parkingi budować zamiast apartamentowców i galeri. tu niejeden na tym kasę robi

        jakub2011-06-01 14:54:45
    • nie no jak wszyscy to wszyscy....;) sorry chyba mi ten upal na głowę źle zrobił, że to napisałem;)

      piotr2011-06-01 12:08:24
    • coś w tym jest co napisałeś.a tak mi teraz zaświtało....ciekawe , czy jak przyjadę rowerem , przypnę go sobie do jakiegoś śmietnika czy do czegoś podobnego to też będę musiał wykupić bilet za 2 zł?...

      Piotr2011-06-01 12:06:21

  • No ok...niech już będzie 2 złote...ale może zamiast parkometrów powinni pozostawić te osoby, które pobierały opłaty.Chociaż prace by mieli nadal.Nie wiem czy taka cena pokryłaby koszt ich wynagrodzeń, ale chyba taki parkometr sam w sobie tani nie jest...(?)

    piotr2011-06-01 11:16:55
    • Ludzie którzy obsługują parkingi w Skierniewicach to dla mnie pomyłka. Żeby zapłacić za parking trzeba ich szukać bo sami nie podejdą a jak już się ich znajdzie to śmierdzi od nich niemiłosiernie alkoholem nie mówie oczywiście że i cena za postuj jest raczej umowna niż naliczana. Może dlatego miasto traci.

      Wrażliwy2011-06-02 17:01:34
      • rozumiem , że mówisz o cyt "Dotychczasowych pracowników ZUM pobierających opłaty"...może w garniturach nie chodzą, ale bez przesady.Spróbuj nie "śmierdzieć" po 8 godzinach na słońcu w tych kamizelkach. Czy trzeba szukać...pewnie i tak, ale moim zdaniem CHCĄ PRACOWAĆ niech pracują a nie jak darmozjady, którzy chodzą do "opieki" i piją za te pieniądze alkohol...i jeszcze mówią , że im się należy, ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

        piotr2011-06-03 10:04:13
        • Interesuje mnie na jaką wysokość planowano wpływy z parametrów na okres, kiedy oplaty za parkowanie zawieszono w Mieście Skierniewice.

          izkabelina6591xx@onet.pl2021-04-24 19:33:39
        • zgadzam się z Tobą Piotrze. Fajnie że pracują i chcą coś robić a to że trzeba płacić to "każdy płaci pan płaci pani płaci..." ;-)

          anja2011-06-03 11:38:47