skierniewickie.pl

W Skierniewicach powietrze będzie czystsze

Wtorek 19.01.2021

Skierniewicka Energetyka Cieplna dostarcza ciepło do ok. 18 mieszkań, domów i zakładów w mieście. Niebawem wszystkie nowo wybudowane oraz gruntownie remontowane budynki będą podłączane do ciepłociągu miejskiego. Dzięki temu powietrze w mieście będzie coraz mniej zatruwane przez tzw. „kopciuchy".

Wymaga tego ustawa „antykopciuchowa", która obowiązuje już od ubiegłego roku.

Zgodnie z nowymi przepisami projektant, którego opinia będzie stanowić część wniosku o pozwolenie na budowę, każdorazowo określi sposób w jaki będzie ogrzewany projektowany budynek.

Tylko w dwóch przypadkach przewidziano wyjątki od przepisu:
- nie będzie obowiązku podłączania nowo powstałego budynku, gdy będzie on ogrzewany energią elektryczną lub za pomocą pompy ciepła
- drugi wyjątek dotyczy sytuacji, gdy ceny ciepła sieciowego będą w okolicy zbyt wysokie.

Należy pamiętać, że ciepło z miejskiego systemu ciepłowniczego to jedna z najkorzystniejszych alternatyw ogrzewania i najczęściej wybierany sposób ogrzewania przez deweloperów, spółdzielnie mieszkaniowe oraz właścicieli budynków wielorodzinnych i usługowych.

Miejskie ciepło łączy w sobie wiele zalet: jest ekologiczne, bezpieczne, komfortowe, a co najważniejsze ekonomiczne. Ceny są regulowane przez Urząd Regulacji Energetycznej i nie podlegają wahaniom rynku.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane