skierniewickie.pl

Skierniewice: Propozycja dla bezrobotnych pań po 45. roku życia

Zamiast siedzieć w domu, zakładajcie własne firmy -- z taką propozycją wychodzą posłanki Ziemi Łodzkiej do bezrobotnych pań po 45. roku życia, które pozostają bez pracy. W piątek, 11 stycznia W Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości odbyło się szkolenie na ten temat.

Było to już drugie tego typu szkolenie organizowane w Skierniewicach. Do wzięcia własnej kariery w swoje ręce zachęcały posłanki PO: eurodeputowana Joanna Skrzydlewska i poseł do Sejmu RP Dorota Rutkowska.

W spotkaniu wzięło udział 25 pań.

- Chodzi o to, żeby panie nie zamykały się w domach, lecz postarały się same wziąć swoją przyszłość zawodową w swoje ręce, a zauważyłyśmy, że w województwie łódzkim to właśnie pań w wieku 45+ najwięcej pozostaje bez pracy. -- mówi Joanna Skrzydlewska. -- Takie spotkania organizujemy w całym województwie łódzkim i cieszą się sporą popularnością. -- dodaje. Od 2009 roku w podobnych szkoleniach wzięło już udział ponad 500 pań.- Sama byłam wyrzucana z pracy kilkakrotnie i wiem, że to jest trudne, jednak ze swojego doświadczenia wiem też, że dopiero możliwość pracy na zasadzie kontraktowej i samodzielnego rozliczania się otworzyło mi wiele drzwi i dało poczucie niezależności. -- mówi Dorota Rutkowska.

Warsztaty prowadziła Ilona Orczykowska, a wszystkie panie po zakończeniu kursu otrzymały dyplomy. Więcej informacji w materiale filmowym.
bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz