skierniewickie.pl
W pałacu w Nieborowie można zwiedzać wystawę pamiątek berlińskiej linii rodu Radziwiłłów. Na kolekcję pt. „Pamiątki z przeszłości 1796-1945" składają się dzieła sztuki i rzemiosła artystycznego, archiwalne dokumenty i pamiątki związane z ważnymi postaciami rodziny Radziwiłłów. Wystawę zorganizowało Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz Fundacja „Trzy Trąby" w roku 100-lecia walk o niepodbiegłość Polski, w które angażowały się kolejne pokolenia rodziny Radziwiłłów.
Skierniewice
Do 10 września zgłaszać można filmy krótkometrażowe do 2. edycji konkursu w ramach małego Festiwalu Filmów Polskich „Tosiek", którego organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.
Skierniewice
W niedzielne południe 22 lipca, w Altanie Parku Miejskiego w Skierniewicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu koncertów muzyki klasycznej pod wspólną nazwą „Muzyczne śniadanie na trawie (plus deser)".
Skierniewice
W sobotę 14 lipca na scenie plenerowej CKiS przy Akademii Twórczości odbędzie się pierwszy wakacyjny koncert. Przed skierniewicką publicznością wystąpi zespół Szulerzy.
Skierniewice
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na 4. edycję Plenerowego Kina CKiS. Tym razem miłośnicy kina spotkają się na Bulwarze Przyjaźni z Chatelaillon-Plage, nad rzeką Łupią, w dwa wakacyjne piątki 6 lipca i 3 sierpnia.
Skierniewice
W dniach 28 czerwca - 1 lipca odbędzie się kolejna edycja wydarzenia pn. SKIERNIEWICER - imprezy poświęconej pamięci skierniewickich Żydów.
Skierniewice
W najbliższą sobotę 23 czerwca, w wigilię świętego Jana zwaną również Nocą Świętojańską, Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion zaprasza na 3. edycję spotkania pn. WIANKI nad Rawką.
Skierniewice
Centrum Kultury i Sztuki już po raz trzeci zaprasza na cykl plenerowych, koncertów muzyki klasycznej, pod wspólną nazwą „Muzyczne śniadanie na trawie (plus deser)". Pierwsze muzyczne spotkanie odbędzie się w niedzielne południe, 8 lipca w Altanie Parku Miejskiego w Skierniewicach