skierniewickie.pl
Łowicz
Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy", działający przy Łowickim Ośrodku Kultury, otrzymał główną nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego DKF.
Żyrardów
W Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie powstaje ekspozycja dedykowana oddziałowi tkalni Zakładów Lniarskich w Żyrardowie pt. „Nić łącząca przeszłość z teraźniejszością". Muzeum podpisało już umowę o dofinansowanie zadania w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wspieranie działań muzealnych - i na realizację działań otrzymało 90 500 zł. Jest to dotychczas najwyższe dofinansowanie w ramach zewnętrznych konkursów, które zdobyła instytucja na przestrzeni dwóch lat ubiegania się o zewnętrzne środki.
Skierniewice
W niedzielę 24 września w kinoteatrze Polonez zobaczymy spektakl pt. „Smerfy w przedszkolu" Teatru Truskawkowych Rodziców. Tym razem pomagać będziemy Ani Kuli i Kamili Błońskiej, które walczą z rzadką nieuleczalną chorobą zespołem Devica.
Skierniewice
W najbliższy piątek 22 września w ramach cyklu koncertów pn. „Pałacowe spotkania z muzyką" odbędzie się koncert Kwartetu saksofonowego The Whoop Group.
Skierniewice
W czwartek 28 września, w Sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Podróże bliższe i dalsze. O Czarnobylu i mieście duchów – Prypeć opowie dziennikarz Dominik Wójcik.
Skierniewice
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach z roku na rok poszerza swoją ofertę edukacyjno – kulturalną. Jedną z tegorocznych nowych form zajęć będzie grupa wokalno – teatralna prowadzona przez Zuzię Elsayed-Ambroziak m.in. aktorkę skierniewickiego Stowarzyszenia Teatralnego Banana Perwers.
Skierniewice
Już w najbliższą sobotę 2 września na scenie plenerowej przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się 4. edycja HIP-HOP KINGS – imprezy poświęconej kulturze Hip Hop.
Łowicz
Urząd Miejski w Łowiczu oraz Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na festiwal dobrej żywności pn. „Księżackie Jadło", który odbędzie się 10 września 2017 r. na Nowym Rynku w Łowiczu.