skierniewickie.pl
Skierniewice
Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.
Każdy się go boi, ale mało rzadko kto korzysta z prostej recepty. A statystyki są zatrważające: już niemal co czwarta osoba umiera na raka. Jak się chronić przed nowotworem i jak z niego wyleczyć? O tym w rozmowie z lekarzami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach: onkologiem klinicznym Joanną Krawczyk i ordynatorem oddziału chirurgii onkologicznej Maciejem Rurarzem.
Skierniewice
Powodów, dla których zamierzamy zacząć ćwiczyć i prowadzić zdrowy tryb życia jest wiele. Niektórzy chcą zgubić kilka nadprogramowych kilogramów po zimie, niektórzy, ot tak po prostu, zrobić coś dla siebie, a jeszcze inni – popracować nad swoją kondycją, by wspinając się latem na Giewont nie musieć co parę kroków odpoczywać. Niezależnie od powodów, dla których chcemy ćwiczyć, już wkrótce nadarzy się okazja, by wreszcie to zrobić. W niedzielę, 27 kwietnia, w godzinach 16.00–20.00, w skierniewickiej Hali OSiR nr 1 (tzw. stara hala) pod patronatem Skierniewickie.pl rozpocznie się bezpłatny trening grupowy w ramach II Skierniewickiej Konwencji Fitness. Aby poznać więcej szczegółów tego wyjątkowego przedsięwzięcia spotkaliśmy się z jego inicjatorką i organizatorką, Gabrielą Małyszko.
W sobotę, na Mistrzostwach Polski w siłowaniu na rękę, w skierniewickiej hali OSiR pojawił się gość specjalny, litewski kulturysta Robert Burneika, znany szerzej jako Hardcorowy Koksu. Dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy przeprowadzić z nim krótki wywiad.
Czy skierniewicka policja jest represyjna? Kto może zostać policjantem? No i przede wszystkim dlaczego komendant skierniewicki uparł się na walkę z pijanymi kierowcami? Ilu policjantów pracuje na skierniewickich ulicach? O tym i o innych ciekawych sprawach skierniewickiej policji rozmawiamy z komendantem KMP Skierniewice Tomaszem Józefiakiem.
Skierniewicki Zakład Utrzymania Miasta, oprócz utrzymywania czystości w mieście, zarządza również ośrodkiem wypoczynkowym „Grabskie Sioło” na Budach Grabskich. W ubiegłym roku zakupiono 62 nowe kajaki, niebawem rozpocznie się nowy sezon turystyczny, sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na turystów w tym roku. Na ten temat rozmawiamy z prezesem ZUM, Piotrem Majką.
Uporządkowanie sytuacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zmiany na Oddziale Położniczym i przywrócenie własnego Oddziału Ortopedycznego – to natychmiastowe zmiany konieczne do przeprowadzenia w najbliższym czasie w skierniewickim szpitalu, uważa jego nowy dyrektor, Jacek Sawicki.
„Na bieganie nie ma złej pogody, jest najwyżej złe ubranie” - mówi Piotr Sędecki, skierniewiczanin, który swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w wieku 45 lat. W ciągu ostatnich 6 lat przebiegł 23 maratony. Dlaczego warto uprawiać ten sport i jak zacząć przygodę z bieganiem. Między innymi o tym w wywiadzie z biegaczem.