skierniewickie.pl

Skierniewicka Fundacja Dziecięcy Uśmiech przesłała do nas prośbę o rozpowszechnienie informacji o prowadzonej zbiórce pomocowej dla 8-letniego Wiktora Podrażki z podskierniewickiego Seligowa. Chłopiec potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego.

W piątkowy wieczór 27 kwietnia, w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, w Kinoteatrze Polonez odbędzie się koncert Anny Marii Jopek. Koncert odbędzie się w ramach Klubu jazzowego SWING oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu wypadającego 30 kwietnia.

W dniach 16-17 marca w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w których udział wzięli zawodnicy skierniewickiego Wojownika.

19 lutego Skierniewice obchodziły 561. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji w kinoteatrze Polonez odbyła się uroczysta gala, podczas której przyznawano tytuły Honorowego Ambasadora Skierniewic, Wokulskiego Roku, a w tym roku – po raz pierwszy – również tytułu Pereł Skierniewic.

Prezentujemy nazwisko osoby, która otrzymuje podwójne zaproszenie na Galę Wiedeńską, która dobędzie się 19 listopada w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

W sobotę, 24 czerwca w Inowłodzu w powiecie tomaszowskim odbył się piknik rycerski z okazji Nocy Świętojańskiej.