skierniewickie.pl

Jak informuje skierniewicki magistrat – remont i przebudowa ulicy Strobowskiej w Skierniewicach ma się zakończyć jeszcze przed 1 listopada br.

Aktor Arkadiusz Jakubik, znany w świecie muzycznym jako Dr Misio – był gwiazdą na zakończenie tegorocznego Małego Festiwalu Filmów Polskich TOSIEK. Koncert odbył się w kinoteatrze Polonez w sobotę, 7 października.

0:9 – taki wynik zanotowała Unia Skierniewice w czwartoligowym meczu z Zawiszą Pajęczno. Skierniewiczanie tym samym utrzymali pozycję lidera w tabeli.

W niedzielę 19 listopada br., w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Gala Wiedeńska z udziałem solistów polskich i europejskich oper. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

W sobotę, 24 czerwca w Inowłodzu w powiecie tomaszowskim odbył się piknik rycerski z okazji Nocy Świętojańskiej.