skierniewickie.pl

Ponad 102 tysiące oddanych głosów przez mieszkańców województwa łódzkiego. Największa liczba głosów padła na 32 projekty, na których realizację w przyszłym roku zostanie przeznaczonych prawie 5 milionów złotych. Żaden projekt nie zostanie jednak zrealizowany w Skierniewicach.

Wiele atrakcji czeka na skierniewiczan w ostatni przedświąteczny weekend na skierniewickim Rynku. Przed Ratusz tradycyjnie zawita Św. Mikołaj ze swoją świtą. Na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji m.in. warsztaty, animacje, konkursy pokazy magii czy występ Zespołu Piosenki Dziecięcej „Tęcza".

Zawodnicy WOPR Skierniewice w miniony weekend zakończyli sezon startowy w 2017 roku podczas IX Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym na basenie 50-metrowym (9-10.12.2017). Był to owocny rok medalowy dla Skierniewic. I tym razem ratownicy przywieźli medal z najważniejszej imprezy podsumowującej rok, która odbyła się w Szczecinie.

Regionalny Serwis Informacyjny Skierniewickie.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno Czytelników, jak również organizatorów imprez i uruchamia możliwość dodawania organizowanych imprez do Kalendarium Imprez.

Prezentujemy nazwisko osoby, która otrzymuje podwójne zaproszenie na Galę Wiedeńską, która dobędzie się 19 listopada w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

W sobotę, 24 czerwca w Inowłodzu w powiecie tomaszowskim odbył się piknik rycerski z okazji Nocy Świętojańskiej.