skierniewickie.pl

INNA, BURAK YETER oraz C-BOOL to trzy nowe gwiazdy światowego formatu, które wystąpią na głównej scenie 40. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw! To odpowiedź organizatorów na wiadomość, że z przyczyn od nas niezależnych koncert Alvaro Solera nie odbędzie się w Skierniewicach.

Przed nami kolejna odsłona Skierniewickiego Pleneru Filmowego – spotkań filmowych cieszących się dużą popularnością wśród mieszkańców Skierniewic. 11 sierpnia na Bulwarze Przyjaźni z Chatelaillon-Plage odbędzie się projekcja „Hydrozagadki" w reżyserii Andrzeja Kondratiuka. Gościem specjalnym spotkania będzie aktorka Ewa Szykulska.

Ośmiu zawodników Klubu Sportowego MMKS Wojownik Skierniewice zostało powołanych przez Polski Związek Judo do kadry narodowej na 2017 r. Trenerem skierniewickich reprezentantów jest Jerzy Gołębiewski.

Człowiek w Centrum Kultury – taki tytuł miała gala CeKiS, która odbyła się w piątek 23 czerwca w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach.

Prezentujemy nazwisko osób, które otrzymują zaproszenie na Ogólnopolski Przegląd Kabaretów który odbędzie się w sobotę 4 marca w Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

W sobotę, 24 czerwca w Inowłodzu w powiecie tomaszowskim odbył się piknik rycerski z okazji Nocy Świętojańskiej.