skierniewickie.pl

29 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku na jednej z ulic na osiedlu Makowska w Skierniewicach. Po przyjeździe na miejsce zauważyli płonący budynek gospodarczy, który bezpośrednio sąsiadował z domem.

29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie kinoteatru Polonez wystąpi „Natalia Kukulska & Atom String Quartet" z towarzyszeniem Michała Dąbrówki.

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia odbędzie 2. edycja Skierniewickiego Biegu Papieskiego zorganizowanego dla upamiętnienia 12 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II.

Tegoroczny 12. Festiwal Twórczości Kabaretowej FeTKa 2017 przeszedł do historii. W niedzielny wieczór ogłoszono wyniki sobotniego Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów a gwiazdami wieczoru byli Artur Andrus oraz kabaret Smile.

Prezentujemy nazwisko osób, które otrzymują zaproszenie na Ogólnopolski Przegląd Kabaretów który odbędzie się w sobotę 4 marca w Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

Z cyklu: „Polska jest piękna” zapraszamy na jednodniową wycieczkę za miasto, w okolice Tomaszowa Mazowieckiego. Skansen Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie – to główne atrakcje turystyczne tego odległego o 50 kilometrów od Skierniewic miasta.