skierniewickie.pl

Dwa Tiry spłonęły na autostradzie A2 nad ranem w piątek. Na skutek tego zdarzenia doszło o uszkodzenia nawierzchni drogi.

W piątkowy wieczór 30 czerwca w Sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Tym razem ze swoim trio wystąpi wirtuoz perkusji, stały bywalec niegdysiejszych skierniewickich koncertów jazzowych – Grzegorz Grzyb.

W najbliższą niedzielę 25 czerwca spod Bramy Parkowej ruszy 2. edycja Rodzinnego Rajdu Serc. Na zakończenie imprezy dla wszystkich uczestników oraz przybyłych mieszkańców na terenie byłego CKU odbędzie się piknik.

Prezentujemy nazwisko osób, które otrzymują zaproszenie na Ogólnopolski Przegląd Kabaretów który odbędzie się w sobotę 4 marca w Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach.

…ten szuka jej w zazdrości. Kultura bowiem zazdrości lepszej jakości, zazdrości dobrego odbiorcy i zazdrości pieniędzy, jakie powinny być na nią przekazywane.

Od nowego roku szkolnego uruchomiono odnowione przedszkole nr 8 przy ul. Rybickiego. Przedszkole nosi nazwę „Zielony zakątek” i spełnia najwyższe standardy, nie tylko te związane z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, ale również estetyczne. Placówka ma wyznaczać poziom wykonania również przyszłym inwestycjom oświatowym w mieście, a my rozmawialiśmy z dyrektorką tej placówki, Jolantą Wasilewską o wrażeniach związanych z uruchomieniem „Zielonego zakątka”.

Z cyklu: „Polska jest piękna” zapraszamy na jednodniową wycieczkę za miasto, w okolice Tomaszowa Mazowieckiego. Skansen Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie – to główne atrakcje turystyczne tego odległego o 50 kilometrów od Skierniewic miasta.